Cvičení s kolenem TEP

V případě totální endoprotézy, obecně známé jako umělé koleno, je nezbytná dobrá předoperační a pooperační péče pro hladký a rychlý rehabilitační proces bez komplikací. Mobilita, koordinace a silový trénink hrají v tom ústřední roli. Tým lékařů a terapeutů bude pacienta doprovázet a odborně vést před, během a po zákroku. Velké množství různých cvičení s nebo bez AIDS jsou koordinovány individuálně pro každého pacienta, takže operované koleno může být co nejrychleji znovu plně naloženo a pacient může znovu zvládnout svůj každodenní život bez omezení. V tomto článku najdete obecné informace o koleno TEP.

Jednoduché cviky napodobující

Následující cvičení představují smíšený výběr různých cvičení z různých fází rehabilitace. O tom, která z cvičení se nejlépe hodí pro vaši situaci, se nejlépe poraďte se svým ošetřujícím fyzioterapeutem. Proč jsou cvičení důležitá po a koleno TEP chirurgii se naučíte v tomto článku.

1) Mobilita Toto cvičení je velmi vhodné v počátečním stadiu po operaci k dostatečnému pohybu kolena. Za tímto účelem sedněte na židli, která je umístěna v místnosti bez koberce. Umístěte ručník pod nohu operovaného noha.

Nyní opatrně otřete ručník nohou po podlaze. Směr pohybu by měl být omezen tam a zpět. Cvičení provádějte několikrát denně.

2) Posílení svalů Posaďte se na toto cvičení také na židli. Nyní zvedněte ovládaný noha a natáhněte jej rovně dopředu tak, aby horní a dolní končetiny tvořily přímku. Poté spusťte noha znovu.

Nedotýkejte se podlahy, ale cvičení opakujte 15krát. 3) Posílení svalů Opřete se zády o zeď a pak se pomalu spusťte do mírné polohy v podřepu. Kolena by neměla být ohnutá o více než 40 °.

Pak se znovu zvedněte. Tento pohyb opakujte 15krát. 4) Koordinace a posílení svalů Lehněte si rovně na záda.

Vaše nohy jsou natažené a vaše paže leží volně vedle vašeho těla. Nyní mírně zvedněte operovanou nohu z podlahy. Pohybujte nohou co nejvíce ve vzduchu tak, aby vaše prsty směřovaly ven.

Nyní jej veďte dovnitř přes druhou nohu. Špičky prstů směřují dovnitř. Cvičení opakujte 10krát.

5) Posílení svalů a stabilita Lehněte si na žaludek a pod kolena si položte mírně vyhrnutý ručník. Nyní ohněte nohy o 90 ° ve vzduchu. Nyní zkřížte nohy ve vzduchu tak, aby noha vaší zdravé nohy byla nad lýtkem operované nohy.

Nyní přitlačte operovanou nohu proti odporu zdravé nohy směrem k hýždě. Držte napětí po dobu 15-20 sekund. Cvičení opakujte třikrát s malými přestávkami.

6) Strečink Sedněte si rovně a vzpřímeně na židli. Zdravá noha je normálně ohnutá, operovaná noha rovně dopředu, takže na podlaze je pouze pata. Nyní se zcela posuňte až k přední hraně židle a ohněte horní část těla dopředu.

Ujistěte se, že vaše záda a hlava zůstat rovný. Nyní byste měli cítit úsek na zadní straně nohy a na holeni. Držte úsek asi 20 sekund. Po krátké přestávce proveďte další 2 průchody.