Izometrická cvičení | Syndrom krční páteře - tato cvičení pomáhají

Izometrická cvičení

Krátký krk svaly lze trénovat hlavně izometrickými cvičeními. Při izometrickém cvičení není viditelný pohyb svalů, které je třeba trénovat. Svaly pracují staticky.

Izometrické cvičení 1. posílení krátkého krk svaly: Pacient otáčí jeho hlava pokud je to možné, drží ruku proti tváři, která se otočila, a svírá ruku a hlavu proti sobě. To nejen posiluje sílu, ale také zlepšuje mobilitu, protože sval ztrácí napětí v důsledku napínání a pohyb se může zlepšit minimálně. Izometrické cvičení 2. k posílení krk svaly: v horní části krční páteře zatažení a prodlužování dochází k pohybu.

Pro lepší pochopení je to dvojitá brada pohyb (zatažení) a zatlačení hlava vpřed (prodlužování). Zatažení lze podepřít rukou. Při provádění pohybu je ruka opatrně tlačena do konečné polohy.

Stejný pohyb lze provést v poloze na zádech s pískovým polštářem pod hlava. Konečná poloha je držena několik sekund. Na rozdíl od cvičení v sedle slouží tato poloha jako posilovací cvičení. Izometrické cvičení 3. pro posílení bočního krční svaly: Také v poloze na zádech je hlava umístěna na velmi měkké měkké kouli.

Pacient provádí rotační pohyby, což podporuje pohyblivost krční páteře do rotace. Všechna cvičení pro krátké krční svaly zlepšit sílu v této oblasti, aby únava dorazila později a hlava se necítila tak těžce na krční páteř. Izometrické cvičení 4. pro posílení kosodélníků a extenzorů zad: Při cvičení „želva“ jsou ruce položeny na židli a chodidla zůstávají na podlaze.

Lopatky jsou staženy k sobě, napětí je udržováno a hlava je tlačena nahoru (což vede k dlouhé páteři). Přitom jsou trénovány kosočtverce i zadní extenzor v oblasti krční páteře, oba jsou důležité pro silnou záda. Více cviků najdete v článku: Izometrická cvičení