Meropenem

Produkty

Meropenem je komerčně dostupný jako prášek pro injekční / infuzní roztok (Meronem, obecný). V mnoha zemích je schválen od roku 1995. Antibiotikum je také kombinováno s inhibitorem beta-laktamázy vaborbaktam.

Struktura a vlastnosti

Meropenem (C.17H25N3O5S, Mr = 383.5 g / mol) drogy jako trihydrát meropenemu, bílá až slabě nažloutlá krystalická látka prášek to je prakticky nerozpustné v voda. Patří k beta-laktamu antibiotika a karbapenemy.

Účinky

Meropenem (ATC J01DH02) má baktericidní vlastnosti proti grampozitivním a gramnegativním patogenům. Účinky jsou založeny na vazbě na penicilin-vazba Proteinů a inhibice syntézy bakteriální buněčné stěny. Meropenem je stabilní vůči mnoha beta-laktamázám a má poločas přibližně jednu hodinu.

Indikace

K léčbě bakteriálních infekčních onemocnění citlivými patogeny.

Dávkování

Podle Souhrnu údajů o přípravku. Lék se podává jako intravenózní injekce nebo infuze.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost

Úplná opatření naleznete na štítku s drogami.

Interakce

Meropenem podléhá aktivní sekreci na ledvina. Odpovídající droga interakcí jsou možné, například s probenecid. Interakce s kyselina valproová byl také popsán.

Nepříznivé účinky

Nejběžnější potenciál nepříznivé účinky zahrnují lokální reakce v místě vpichu, jako je zánět a bolest, bolest hlavyvyrážka, svědění, trombocytémie, nevolnost, zvracení, a průjem.