Osgoodova choroba Fyzioterapie pro syndrom patelární špičky

Osgoodova choroba

Osgood Schlatterova choroba může také vést k problémům s syndrom patelární špičky. Toto se nazývá Ostenonekróza, což znamená, že kostní tkáň na přechodu mezi kolenní kloub a hlava holenní kosti umírá. To vede k podráždění špičky patelární šlachy v koleni.

Protože Osgood Schlatterova choroba se obvykle vyskytuje u mladých lidí ve věku 10–14 let, je také známá jako juvenilní osteochondróza. Příznaky bolest a omezená pohyblivost, zejména po námaze, jsou charakteristické pro toto onemocnění. V pokročilém stadiu to bolest může také nastat v klidu.

Přesné příčiny vzniku Osgood Schlatterovy choroby nejsou známy. Existuje podezření, že existuje souvislost mezi přetížením, nadváha a špatné stravovací návyky, stejně jako předchozí nemoci. Osgood Schlatterovu chorobu lze léčit pomocí fyzioterapie.

Metody jako jednotky TENS (elektrická nervová stimulace) a kryoterapie (terapie chladem) se často používají. Lze také provádět posilovací a pohybový trénink. Primárním cílem je snížit bolest.

Za tímto účelem lze užívat bolesti a protizánětlivé léky. Chirurgický zákrok je u Osgood Schlatterovy choroby vzácný. Cviky na zmírnění bolesti najdete zde: Cvičení na Osgood Schlatterovu chorobu nebo fyzioterapie na Osgood Schlatterovu chorobu

Shrnutí

Celkově syndrom patelární špičky je vleklé onemocnění v důsledku pomalého metabolismu šlachy. Je obzvláště důležité upustit od sportu, aby nedošlo k dalšímu přetížení šlachy. Pokud je problém rozpoznán včas, je možné dosáhnout dobrého léčebného procesu pomocí různých forem terapie a kombinací. Je důležité, aby si postižené osoby byly vědomy příčiny, která v budoucnu vedla k rozvoji syndromu patelární šlachy, a vyvarujte se jí nebo proveďte preventivní opatření k uvolnění patelární šlachy. Pravidelné provádění cvičení naučených na fyzioterapeutických sezeních může pomoci předcházet budoucím problémům