Fyzioterapie | Cvičení pro ischiatickou bolest během těhotenství

Fyzioterapie

Mnoho postižených osob zaujalo úlevu kvůli stížnostem. V případě ischias bolest, postižené ohýbají bolestivé noha a mírně jej nakloňte směrem ven. Horní část těla se šikmo přesouvá na opačnou stranu.

I když toto chování krátkodobě problém zmenší, ostatní svaly se poté napnou a narůstají potíže. Proto je důležité v případě ischiatické léčby začít s fyzioterapií v rané fázi bolest. Při této terapii se používají manuální techniky k uvolnění napětí a uvolnění okolních svalů.

To stimuluje krev cirkulace, aby se lépe odstranily zánětlivé látky. Kromě toho lze k uvolnění svalstva použít teplo. Fyzioterapeut navíc pacientům předvádí cvičení na posílení gluteálních svalů.

Cvičit byste měli také břišní a páteřní svaly. Pokud jsou tyto svalové skupiny posíleny, lépe snášejí zátěž a zatěžují bederní páteř a sedacího nervu se ulevilo. V rámci prevence fyzioterapeuti učí těhotné ženy chování přátelské k zádům (např. žádné zvedání těžkých břemen) a správné držení těla. Tento článek by vás mohl také zajímat:

  • Fyzioterapie pro ischiatické bolesti během těhotenství
  • Cvičení pro bolesti zad během těhotenství
  • Fyzioterapie pro bolesti zad během těhotenství

Akupunktura

Akupunktura je metoda Tradiční čínská medicína (TMC), která se osvědčila jako příprava na narození i pro mnohé těhotenství problémy, včetně ischias. Akupunktura má relaxační, křečové a bolest- uvolňující účinek a stimuluje krev oběh. Za tímto účelem vyškolený terapeut nebo lékař vloží jemné jehly do vhodných akupunktura body.

Toto píchání by nemělo být bolestivé, ale mělo by vyvolat hřejivé, brnění nebo elektrizující pocity a zmírnit příznaky. Výhodou této metody léčby je, že není nutná žádná léčba a je šetrná k matce i dítěti. Jedinými možnými vedlejšími účinky jsou mírné problémy s oběhem těhotné ženy, malé otlaky nebo zvýšené pohyby dítěte v následující hodině.

Je důležité, aby byl terapeut informován o těhotenství a podle toho přizpůsobuje svou léčbu. V zásadě by akupunktura neměla být prováděna před 12. týdnem těhotenství, v první trimestr, tělo je stále velmi citlivé na nové podněty, takže léčba akupunkturou může způsobit prudké reakce. Akupunkturní léčbě je třeba se také vyhnout v případě vysoceriziko těhotenství nebo abnormality, jako jsou poruchy srážení. V následujících článcích najdete více informací o tomto tématu:

  • Akupunktura
  • Akupunktura během těhotenství