Sporttape | Lepení kotníku

Sporttape

Sporttape je zastřešující termín pro různé typy pásek. Zhruba rozdělená je nepružná sportovní páska, která se většinou používá při sportovních soutěžích, a elastická kinesiotape, který se používá v mnoha různých aplikacích.

  • Nepružná sportovní páska má tu výhodu, že dokáže účinně stabilizovat kotník kloub. Zejména v soutěžních situacích lze předcházet zraněním nebo chránit existující poranění vazů a šlach před napětím. Použití nepružné pásky však není pro dlouhodobou terapii vhodné, protože může bránit krev oběh a snižují aktivitu svalů stabilizujících kloub.

Pokyny pro Kinesiotape

Existuje mnoho různých možností pro lepení kotník, v závislosti na požadovaném efektu a použité kazetě. Následující pokyny jsou určeny pro gumu kinesiotape, protože je jednodušší používat doma a praktičtější v každodenním životě. Je to páskový obvaz který se používá ke stabilizaci, například v případě bolest po ohnutí.

  • Aplikujte první proužek pásky napříč přímo na kotník kloub, tj. kde holeň prochází do přední noha.

    Pás by měl zakrývat oba kotníky. Poté těsně před patou přilepte střed druhého pásu pod chodidlo nohy a vytáhněte obě otěže nahoru. Připevněte je ke kotníkům rovnoběžně s holenní kostí a nechte je vyběhnout trochu výše.

  • Další proužek je přilepen ve tvaru osmičky.

    Začněte trochu nad vnějším kotníkem a nechte pásku volně táhnout kolem vnitřního kotníku pod chodidlem. Znovu ji vytáhněte na vnějším okraji chodidla a nakonec připevněte osmičku přes vnitřní kotník.

  • Pokud chcete nyní ještě větší stabilitu, můžete na prvních osm lepit další pásku ve stejném tvaru. Páska se sama odlepí po několika dnech v důsledku sprchování a podobných vlivů. Jinak jej po 5-7 dnech odstraňte.