Saccharomyces Boulardii

Produkty

je komerčně dostupný v mnoha zemích ve formě kapsle a jako prášek v sáčcích (Perenterol) a je schválen od roku 1990. Cestování Perenterol je registrováno a schváleno pro léčbu cestovní průjem od roku 2010. V Evropě se houba jako probiotikum používá od 1950. let.

Struktura a vlastnosti

Je kvasinková houba úzce souvisí s pivovarskými kvasnicemi, kterým se nejlépe daří při tělesné teplotě (37 ° C) (synonyma: Hansen CBS 5926, var.). Je k dispozici lyofilizované v léčivých přípravcích. Název houby je odvozen od jejího objevitele Henriho Boularda. Francouzský mikrobiolog ji objevil v roce 1920 v Indočíně během a cholera epidemický. Složka v kapsle je také známý jako Saccharomyces cerevisiae Hansen CBS 5926 desiccatus.

Účinky

(ATC A07FA02) je antidiarrheální. Má mimo jiné antitoxické, protizánětlivé, antimikrobiální a imunomodulační vlastnosti. Houba je životaschopná, ale neusazuje se trvale ve střevě; vylučuje se během několika dní.

Indikace

Je schválen pro prevenci a léčbu průjmových onemocnění různých příčin. Například jej lze použít pro cestovní průjem nebo průjem vyplývající z antibiotické léčby.

Dávkování

Podle příbalového letáku. Tento léčivý přípravek lze podávat kojencům, dětem a dospělým. The prášek nemíchejte s příliš horkým jídlem (> 50 ° C), ledem studený (0 ° C) nebo obsahuje alkohol.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost
  • Imunodeficience
  • Drogy by neměly být otevírány nebo manipulovány v blízkosti pacientů s centrálními žilními katétry kvůli riziku fungémie.

Kompletní preventivní opatření najdete na štítku s lékem.

Interakce

Antimykotika může hubit houby, což snižuje účinnost léku. Na rozdíl od jiných probiotika, nicméně, kombinace s antibiotika je možné.

Nepříznivé účinky

Nepříznivé účinky jsou vzácné. Velmi zřídka, horečka, fungemie, reakce přecitlivělosti a nadýmání bylo nahlášeno. Fungémie (houba v krev) byl pozorován primárně u hospitalizovaných pacientů s a centrální žilní katétr a je pravděpodobné, že jde o vnější kontaminaci, nikoli o požití.