Aphten - Co pomáhá při bolestivých puchýřích v ústech?

Léčba aft může začít z mnoha různých výchozích bodů. Obecně lze k zastavení léčby použít čistě symptomatickou terapii hořící a ulehčit bolest. Léky proti bolesti (analgetika) jako např paracetamol or ibuprofen slouží k tomuto účelu.

Dále roztoky obsahující lidokain lze použít na kloktání, masti nebo spreje. Proces hojení puchýřů na sliznici lze urychlit použitím leptavých látek, jako jsou kořen rebarbory extrakt a / nebo dusičnan stříbrný. Důvodem je to, že korozivní látky urychlují odmítání odumřelých fragmentů tkáně při léčbě afty a tím podporují tvorbu nových sliznice.

V případě neinfekčních aft může mít aplikace mastí obsahujících triamcinolon-acetonid také hojení ran a uklidňující účinek. Pro přímou léčbu afty z domova, domácí opravné prostředky, jako je Kromě toho použití zubní pasta nízko sodík O laurylsulfátu se říká, že zkracuje dobu hojení afthasie a zároveň zabraňuje jejich opětovnému objevení. Kromě běžných prostředků pro domácnost se k léčbě aft často používají homeopatické léky. - Olej z čajovníku

  • Heřmánek
  • Šalvěj lze použít ve formě máchání.

Které léky fungují nejlépe?

Na trhu je mnoho volně prodejných léků. A co je nejdůležitější, mají protizánětlivé a analgetické účinky. V nejlepším případě by také měly urychlit proces hojení postižené oblasti na sliznici.

Masti často velmi dobře pomáhají, protože se aplikují přímo na afty a mohou tak působit lokálně v postižené oblasti. Kromě toho mohou domácí léky také pomoci zmírnit příznaky způsobené afty. Obecně léčba často závisí na možné příčině vzniku aft. Jelikož to však obvykle není známo, je velmi užitečné užívat léky s účinky popsanými výše. Kromě toho by měla být přijata preventivní opatření, například s ohledem na životní styl nebo strava, protože to může být také příčinou aftyémie.

Léčba domácími léky

Afty se obvykle uzdravují samy, ale jsou velmi bolestivé. Ulehčit bolest a urychlit proces hojení, kromě mastí nebo lze použít i domácí léky léky proti bolesti. Patří sem především výtažek z heřmánku a zelený čaj.

Dále prášek do pečiva nebo olej z čajovníku lze opatrně aplikovat na postižená místa vatovým tamponem. Působí protizánětlivě a analgeticky. Jako afty jsou také příznakem nedostatek vitaminumůže pomoci užívat tablety vitaminu C. V této souvislosti mohou být afty také známkou a nedostatek zinku. To lze také kompenzovat užíváním tablet nebo jídlem ve formě ořechů, ovesných vloček nebo sýra.