Příčiny bolesti | Bolest s artrózou ramene

Příčiny bolesti

Projekt bolest způsobené ramenem artróza lze snadno vysvětlit pochopením procesů, které probíhají v rameni v průběhu onemocnění. Ve zdravém rameni kloub chrupavka slouží jako nárazník mezi kosti. Pokrývá povrchy kloubu kosti a tím zajišťuje hladký a bolest- volná pohyblivost kloubu.

V rameni artróza, Kloub chrupavka postupně ustupuje. Na začátku artrózase chrupavka sama o sobě je nejprve změněna ve své struktuře. Samotné vysoké zadržování vody v tkáni chrupavky vede k tomu, že se chrupavka stává měkčí a již není schopna absorbovat nárazy a další zátěž.

Může to být například důsledek zánětlivých procesů v rameni. Výsledkem je, že kloubní chrupavka se otře rychleji. Výsledné volné kousky chrupavky, které se poté nacházejí v tkáňové tekutině, zase způsobují vývoj dalších zánětlivých procesů a jsou odpovědné za bolest.

Vzniká začarovaný kruh. Když abraze chrupavky konečně odhalí povrchy kloubů, synoviální tekutina může proniknout do kostní tkáně a vytvářet cysty, což může být bolestivé. Tření volných povrchů spojů mění tvar kosti, čímž je rameno stále nestabilnější a nepohyblivější, což také způsobuje tupou až bodavou bolest.

Je povoleno sportovat navzdory bolesti?

Ať už se sportu daří navzdory bolest v rameni závisí na spouštěči bolesti a typu sportu, který se cvičí. Pokud dojde k bolesti v důsledku omezeného rozsahu pohybu v důsledku prodloužené doby odpočinku, mělo by se ve sportu nebo cvičení pokračovat pod dohledem, nikdy však nad prahovou hodnotu bolesti. Cvičení pro ramenní artróza jsou zde zvláště doporučeny. Mělo by být samozřejmé, že týmové sporty, jako je basketbal nebo fotbal, stejně jako sporty, které kladou vysoké zatížení ramenní kloub (např tenis a badminton) jsou nevhodné.

Jak rozpoznám artrózu ramen?

Ačkoli ramenní artróza je pomalu postupující nemoc, lze ji snadno rozpoznat vyškolenými odborníky. Typickými příznaky, jako je bolest a omezená pohyblivost, jsou první příznaky. Pomocí různých testů a anamnézy (přesný výzkum historie onemocnění), podezření na ramenní artróza je stanovena relativně rychle a poté odpovídajícím způsobem ověřena diagnostickými postupy.

Jednoduchý test na detekci artrózy ramen lze snadno provést tak, že požádáte postiženou osobu, aby natáhla ruce nad své hlava. Často je cítit tíseň a pohyb není možný bez tření nebo bolesti. Dalšími indikátory pro detekci jsou tlaková bolest, otok kloubu a omezení v vnější rotace ramene. Pokud existují společné změny mezi akromion, rozšíření lopatkaa klíční kost, klíční kostse nazývá artróza akromioklavikulárního kloubu.