Zákaz zaměstnání | Stížnosti ISG během těhotenství - cvičení

Zákaz zaměstnání

Zda je u těhotné ženy se stížnostmi na ISG vysloven zákaz zaměstnání, vždy záleží na konkrétní situaci a práci, kterou je třeba vykonat. Obecně by měl být zákaz zaměstnávání uložen pouze v případě, že by činnost, která má být prováděna, ohrozilo blaho matky nebo nenarozeného dítěte. Zákazem zaměstnání je těhotná žena poté částečně nebo úplně osvobozena od své pracovní povinnosti. Na rozdíl od běžného nemocenského, s nímž by se nemocenskému dostalo po 6 týdnech, platí zákaz zaměstnání po celou dobu platu v plné výši, který pak platí zaměstnavatel a zdraví pojišťovna. O tom, kdy a v jakém rozsahu je uložen zákaz zaměstnání, rozhoduje pouze ošetřující lékař.

Osteopatie

Osteopatie je manuální forma terapie, kterou v Německu mohou pod tímto termínem provádět pouze speciálně vyškolení osteopati. Osteopatie je založen na čtyřech základních principech. Osteopat má během léčby na mysli pacienta jako celek a nesnaží se s problémem přímo bojovat, ale spíše stimuluje samoléčebné síly těla jemnými manuálními technikami uchopení, aby se tělo mohlo v zásadě uzdravit.

Osteopat pracuje pouze rukama, mechanickými nebo jinými AIDS a léky se nepoužívají osteopatie. Ošetření obvykle trvá 45-60 minut a zahrnuje podrobné zdravotní historie. Ke zlepšení akutních problémů jsou obvykle zapotřebí 2–3 sezení.

V posledních letech se léčba osteopatem také stále více zavádí u těhotných žen. To neplatí pouze pro typické stížnosti spojené s těhotenství, ale také jako postnatální péče po porodu. Je důležité, aby měl ošetřující osteopat další školení v práci s těhotnými ženami. Článek Osteopatie v případě a zasunutý disk by vás také mohlo zajímat.

  • Považuje lidskou bytost za jednotku sama o sobě, přičemž všechny části těla, mysli a duše jsou vzájemně propojeny,
  • Funkce a struktury se navzájem ovlivňují,
  • Tělo má samoléčebné schopnosti a všechny části organismu pracují v harmonii a dobru krev oběh zajišťující všechny funkce tkání.