Cvičení na nohy | Cvičí břicho, nohy, spodní část, záda

Cvičení na nohy

1 Cvičení Opřete se o zeď a mírně pokrčte kolena. Vaše chodidla by měla být dostatečně daleko od zdi, aby vám kolena nevyčnívala přes nohy, když kolena ohnete až o 100 °. Můžete buď držet polohu vsedě na zdi, nebo si natáhnout a ohnout koleno klouby 15 krát.

2 Cvičení Ležíte na zádech a zvednete obě nohy. Provádíte s nimi velké kruhové pohyby, jako byste jeli na kole. Tempo by nemělo být příliš rychlé.

3 Cvičení Ležíte na zádech a natahujete obě nohy. Pak je zvednete. Aniž byste si nohy sundali, roztáhněte je od sebe a znovu je spojte.

4 Cvičení Ležíte na boku a natáhli jste nohy. Podkladové rameno je pod hlava jako podpora. Druhé rameno podporuje přední část těla zepředu a je pod úhlem.

Horní noha je roztaženo nahoru a zůstává natažené. Zatímco tohle noha se blíží, stiskněte spodní část dopředu, aby se nepohybovala dozadu. Když noha znovu klesá, nedávejte to úplně dolů.

Cvičení opakujte 15krát a poté změňte polohu nohy / boku. 5 Cvičení Předpokládejme polohu od cvičení 4. Nezvedáte však pouze nohu nad, ale obě nohy.

Nohy se nikdy nedotýkají země, když jsou následně spuštěny. Po asi 15 opakováních změňte strany. 6 Cvičení Ležíte na boku a natáhli jste nohy.

Podkladové rameno je pod hlava jako podpora. Druhé rameno podporuje přední část těla zepředu a je pod úhlem. Horní část nohy je trochu zvednutá a zůstává natažená.

Zatímco je tato noha zvednutá, přitlačte spodní část dopředu, aby se spodní část nepohybovala dozadu. Poté přitáhněte nohu směrem k horní části těla a znovu ji natáhněte. Opakujte tah a strečink nohy. Pak změňte strany. Více cviků najdete v článku Cviky na kolenní kloub