Jak dlouho trvá otok po apikoektomii? | Otok po apikoektomii

Jak dlouho trvá otok po apikoektomii?

Otok po úspěšném apikoektomie, kde všechny bakterie pod špičkou kořene byly odstraněny, netrvá déle než 2-3 týdny. Jakmile je rána po odstranění stehu uzavřena a rána se začne hojit, otok úplně zmizí. Konečná úprava žvýkačky a všechny měkké tkáně mohou stále trvat měsíce.

Kostní uzávěr pod špičkou kořene může také trvat 6 měsíců, než se špička kořene znovu úplně zakotví v kosti. Potom by však již nemělo docházet k otokům. Pokud stále dochází, resekce kořenového hrotu nebyla úspěšná.

Uzavření rány může být zpožděno nebo se nemusí objevit vůbec kvůli zánětu rány nebo nedostatečnému odstranění infikované tkáně pod špičkou kořene. Zánět se může projevit pod špičkou kořene nebo se rozšířit a způsobit zvýšené otoky. Tento otok, který je obvykle naplněn hnis, se mohou mnohem zvětšit a rozšířit do plavidla pokud není léčen, vede k onemocněním, které postihují celé tělo.

Projekt bakterie může dosáhnout srdce a oběh přes krev plavidla a způsobit sepsi, generalizovaný zánět, který je potenciálně život ohrožující. Pokud tohle krev otrava není léčena, tělo rychle zahájí obranné reakce, jako je horečka a zimnice, ale to je dostačující pouze k boji proti této nemoci v 50% případů. U těchto příznaků je nutná okamžitá návštěva lékaře.

Co dělat, když otok neklesá?

Pokud otok neustupuje, je třeba co nejdříve kontaktovat zubaře, aby zjistil příčinu. Pokud se otok rozšíří a způsobí polykání nebo dýchání problémy, absces musí být ošetřeno řezem. Řez je reliéfní řez, který odvodňuje hnis v otoku, aby se tkáň mohla regenerovat. Drogová terapie s antibiotika může být v tomto případě užitečné. To by mělo být projednáno s rodinným lékařem.

Otok oka v důsledku apikoektomie?

Pooperační otok an apikoektomie v horní čelist může rychle expandovat. Cílené poranění měkkých tkání může být infikováno bakterie po sešití rány a způsobit otok nebo absces. Bakterie se množí a tvoří hnis.

Pokud není infekce zastavena léky (antibiotika), otok se může rozšířit do oka, především spodní oční víčko je ovlivněn, který je silně zesílen a ovlivňuje postiženou osobu. Pouhé dotyky s jedním prst už může být nepříjemný. Pokud tento otok neustupuje, musí být hnis vypuštěn reliéfním řezem uvnitř absces takže se infekce dále nešíří a může způsobit systémové komplikace, jako jsou kardiovaskulární problémy. V případě otoku kolem oka platí, že čím dříve půjdete k lékaři, tím lépe.