OP | Cvičení pro lézi SLAP

OP

Menší trhliny lze léčit také konzervativními opatřeními, jako jsou léky a fyzioterapie. Operace je nutná, pouze pokud jsou nálezy obsáhlejší. Existuje možnost artroskopie, které lze použít nejen k diagnostice a SLAP léze, ale také k léčbě postižených míst prasknutí.

Do kamery je vložena kamera ramenní kloub s trubičkou. To chirurgovi usnadní posouzení vnitřní životnosti ramene. Když je léze nalezena, může být znovu uzavřena technikou stehu. Li chrupavka nebo se kousky kosti během léze uvolnily a migrují v kloubu, lze je v každém případě odstranit.

Roztržená šlacha bicepsu

Projekt sval biceps brachii je relevantní pro SLAP léze. Jedná se o sval s dvojitým kloubem, který produkuje flexi v lokti a mírný únos a vnitřní rotace v rameni. První hlava je caput longum, které se svou šlahou protéká ramenní kloub a pochází z tuberculum supraglenoidale z lopatka.

Malý hlava zahrnuje caput breve, který pochází z processus coracoideus a je připojen s caput longum k tuberrositas radius v poloměru. V případě SLAP lézese bicepsová šlacha může také prasknout kvůli své anatomické poloze. Komplexní informace o této a možné následné léčbě prasknutí šlachy bicepsu najdete v článku: Fyzioterapie po prasknutí šlachy bicepsu

Roztržení manžety rotátoru

Vedle sval biceps brachii jsou svaly otočná manžeta kolem ramenní kloub, otočná manžeta je tvořen čtyřmi malými smyčkovitými svaly, které někdy produkují rotaci směrem ven a dovnitř v rameni. Navíc k bicepsová šlachase otočná manžeta může také dojít ke zranění, protože chrání rameno při působení vnějších sil. Komplexní soubor informací na téma „Roztržení manžety rotátoru“ najdete na následujících stránkách:

  • Roztržení manžety rotátoru
  • Bolest / příznaky prasknutí manžety rotátoru