Cvičení s dítětem | Obnovovací gymnastické cvičení a doba trvání

Cvičení s dítětem

Obecně je důležité mít s dítětem každodenní rutinu. Všechno je samozřejmě na začátku nové a neznámé, ale matka na sebe nesmí zapomenout. Funkce pánevní dno je nesmírně důležité pro budoucnost. V případě dalšího plánování dítěte, což zase znamená extrémní zátěž pro pánevní dno, je proto obzvláště důležité provádět dobré, podrobné zotavovací gymnastika.

chudý pánevní dno napětí může vést k inkontinence problémy dlouho předtím menopauza a pokud to bude pokračovat, k vyboulení děloha or měchýř v poněkud pozdějším věku. Omluva, že regresní gymnastika není kvůli dítěti možná, se nepočítá, protože všechna cvičení lze s dítětem provádět. V časném období po porodu bude dítě hodně spát, aby matka mohla tento čas využít.

Pokud je možné zapojit otce dítěte, může ho během cvičení převzít. Možnosti jsou obrovské, ale musí tu být motivace, aby se k regresi mohlo přistupovat kreativně. Poslední cvičení jsou vhodnější v pozdější fázi regrese a po konzultaci s lékařem.

  • Po šestinedělí, dítě může být dokonce přímo zapojeno. Pokud matka leží na zádech a protahuje dítě ve vzduchu, lze provádět břišní cvičení přes nohy (např. Jízda na kole).
  • Pokud dítě leží na podlaze, matka ho může mazlit s předloktí podpora nebo push-up.
  • Pokud matka leží na zádech, může dítě položit na pánev a provést „přemostění“.
  • Při chůzi lze znovu a znovu zahrnout cvičení, jako jsou výpady nebo ohyby kolen.

Doba zotavovací gymnastiky

Jak dlouho by měla být prováděna regresní gymnastika, je u každé ženy individuální. Obecně však lze říci, že cvičení pánevního dna by měla být prováděna tak dlouho a často, jak je to možné, aby se pánevní dno po stresu těhotenství. Dokonce i po menopauza, cvičení pánevního dna jsou stále důležitá pro prevenci inkontinence.