Fyzioterapeutická opatření Bolest žeber - příčiny a fyzioterapie

Fyzioterapeutická opatření

Pro dlouhodobé zlepšení příznaků je nejprve nutné stanovit přesnou diagnózu. Různé příčiny žeber bolest vyžadují různé přístupy k léčbě. U organických chorob není fyzioterapeutická léčba první volbou, i když fyzioterapie může určitě podpořit zbytek léčby.

Měla by však být provedena lékařská diagnóza a v případě potřeby léčba. Pro udržení zdravých respiračních funkcí, techniky pro respirační terapii a pojivové tkáně lze použít mobilizaci. V případě akutních pohybových omezení, např. Ucpání žebrového kloubu, se ucpání v terapii uvolní ručně.

Následně lze použít detonační techniky k uvolnění svalů. Cvičení, která může provádět sám pacient, jsou mobilizační cvičení, s nimiž lze dobře kombinovat dýchání: V chronickém stavu bolest, např. kvůli špatnému držení těla, musí být zkrácené svalové skupiny protahovány a slabé svaly posilovány. A plán školení na základě nálezů je individuálně přizpůsoben pacientovi.

  • Kruhy na ramenou dozadu uvolněte truhla svaly a trochu zpevnit náš hrudní koš a hrudní páteř.
  • Lze také provádět rotační cvičení. Pacient sedí na stoličce a chytí levou dolní část noha pravou rukou a jemně se nakloní dopředu, s inhalace paže se otevírá a je natažena daleko doprava nad hlava, pohled sleduje ruku, horní část těla se narovná a otočí se paží mírně k pravé straně. S výdechem se vrátíte zpět do výchozí polohy.

    Cvičení lze provádět 15–20krát na každou stranu ve 3–4 sériích. Trénuje erekci i rotaci hrudní páteř. Má-li být použit k posílení, a theraband může sloužit jako pomůcka.

Shrnutí

Bolest v žebra může mít různé příčiny. V závislosti na lokalizaci lze vyvodit určité závěry. Léčba je zaměřena na nálezy.

V případě stížností závislých na orgánech je nutná lékařská péče. Lze použít respirační terapii a hrudní mobilizaci. V případě ortopedicky způsobené bolesti v žebra, rozlišuje se mezi akutními a chronickými stížnostmi.

Akutní bolest je obvykle způsobena zablokováním nebo akutním napětím a lze ji léčit relaxace a mobilizační techniky. Chronická bolest je obvykle způsobena špatným držením těla nebo podobně. Protože se provádí delší léčba, při které je svalnatý vyvážit je třeba obnovit a provést specifickou korekci držení těla.