Bezpečné grilování

S přibližně 80 až 100 miliony grilování v Německu v období od dubna do října se každoročně stane 3,000 4,000 až 400 500 nehod s grilováním, XNUMX až XNUMX z nich končí vážnými popáleniny.

Grilování

Bezpečnostní testovaný gril poznáte podle čísla DIN 66077 připojeného k přístroji. Tímto DIN CERTCO, Gesellschaft für Konformitätsbewertung mbH, Berlín, mimo jiné potvrzuje, že zařízení je odolné proti špičkám a bez ostrých hran. U těchto zařízení se navíc rukojeť grilovací rožně příliš nezahřívá.

Uhlí

Testem je dobré uhlí monitoring značka DIN 51749, která při koupi zaručuje vysokou kvalitu tohoto produktu. Ať už se rozhodne pro dřevěné uhlí, brikety nebo bloky, je na každém nadšenci grilování.

Zapalovač na grilování

Ve specializovaném obchodu existují pevné a kapalné látky zapalování AIDS, jejíž kvalitu lze snadno zjistit podle příslušné bezpečnostní značky (zkouška a monitoring značka DIN 66358) a registrační číslo. Tyto dobře se vznětlivé zapalovače nehasnou ani nevybuchnou a nezanechají po nich žádné stopy chuť.

Benzín a lihovina? Ne, díky!

Hořlavé kapaliny, jako je metylalkohol nebo benzín jsou při osvětlení tabu! Když se tato paliva odpaří, vytvoří se vysoce výbušná hořlavá směs par se vzduchem ve formě zvonu o průměru až tří metrů. Když zapálíte grilovací uhlí, dojde k deflagraci, která je zase příčinou vážného popáleniny. Pokud doplňujete palivo do žhavých uhlíků nebo do ohně, může dojít ke zpětnému rázu z nádoby s palivem. Peklo plamenů může být zničující!

Gelový zapalovač není neškodný

Dokonce i gelového typu alkoholZapalovače založené na grilování nejsou vždy neškodné: při letních teplotách se uhlí zahřívá až na 80 stupňů Celsia a pasta na grilování se na horkém uhlí zkapalňuje - čímž také vytváří výbušnou směs, která se může vznítit a způsobit nejzávažnější poranění.

Bezpečnost pro děti

Zvláště děti, které magicky přitahují uhlíky a oheň, stojí blízko grilu, mohou trpět tím nejvážnějším popáleniny do obličeje. Nejen, že musí vydržet zdlouhavé a bolestivé nemocniční ošetření, ale často trpí suchým, studený-citlivý kůže se svěděním a těsností a znetvořující jizvy po zbytek jejich života.

Gril musí stát pevně

Bezpečné grilování již zahrnuje nastavení grilu. Měl by stát pevně, to znamená na všech třech nebo čtyřech nohách, na nehořlavém povrchu, nejlépe na rovném kusu trávy, na dlaždicích nebo dlažebních kamenech. Je téměř zbytečné říkat, že grilování je a mělo by zůstat čistě venkovním potěšením. Ani za špatného počasí nepatří grilování pod slunečník. Dům a byt také nejsou vhodným místem pro vydatné grilování.

"Horké a mastné!"

Stříkance tuku jsou bolestivé. Před popáleninami způsobenými stříkajícím tukem - a dokonce i malé popáleniny jsou bolestivé a nepříjemné - chraňte zástěry, rukavice a dobrý příbor na grilování, které jsou k dispozici, obvykle zdobené veselými motivy, ve velkém výběru ve specializovaných prodejnách.

Na rozžhaveném uhlí ...?

Jakmile je oheň bezpečně zapálen, s nebezpečími ještě neskončil. Pokud kousek dřevěného uhlí odfoukne, mělo by se co nejlépe držet v oku, aby nedošlo k požáru. Pokud si myslíte, že máte lepší vítr v jiné části zahrady, určitě byste neměli nosit horký gril. Pouze s a studený gril můžete bezpečně změnit umístění. Zbytky uhlíků by měly být uhaseny pískem a ne vyprázdněny do koše. Nikdy nenechte dřevěné uhlí spálit na trávníku nebo na poli, protože děti znovu a znovu trpí vážnými popáleninami, protože se dostaly do uhlíků nebo vstoupily do stále zářících zbytků dřevěného uhlí, které byly nality na trávník, aby se ochladily. Z tohoto důvodu by děti měly být vždy v dostatečné vzdálenosti od ohňů na grilování, nejlépe s bariérou.

Tipy na nakupování

  • Bezpečnostní grily jsou opatřeny značkou DIN 66077.
  • Bezpečné grilovací uhlí lze rozpoznat podle značky DIN 51749
  • DIN 66358: číslo testovaného a nalezeného bezpečného osvětlení AIDS na grilování dřevěného uhlí a brikety na dřevěném uhlí.

Pokud máte děti…

  • Nenechávejte je bez dozoru v blízkosti grilu.
  • Nikdy nedovolte, aby na trávníku nebo na záhonech svítilo žhavé uhlí. Děti do toho dosáhnou nebo do něj vstoupí!