Terapie nárazem ramene | Ramenní náraz - cvičení

Terapie nárazů ramen

Vzhledem k nedostatečnému svalstvu v případě nárazů do ramene je proto fyzioterapie vždy první volbou jako konzervativní terapie. To umožňuje cílené posílení svalů. Masáže mohou zmírnit napětí a snížit bolest.

Ruční terapie může také uvolnit kloub jemným zatažením za rameno. Výsledkem je, že struktury mezi hlava z pažní kost a akromion dostává znovu více prostoru. V mnoha případech se terapie osvědčila, ale může trvat dlouho a měla by být prováděna pravidelně.

V případě nárazů do ramene jsou však možné nebo je možné je přidat i další možnosti terapie. Tyto zahrnují bolest- uvolňující léky a ochrana kloubu. Ochrana v případě nárazu ramene zahrnuje například zabránění práci nad hlava nebo vyhýbání se sportům zahrnujícím pohyby nad hlavou paží (např tenis nebo házená).

V mnoha případech je konzervativní terapie dostatečná a může dosáhnout dobrých výsledků. Pokud však chybí úspěch a bolest nelze minimalizovat, lze provést operaci. Komplexní informace o tomto tématu najdete v článku „Rameno Syndrom nárazu Bolest".

Příčiny nárazů ramen

V případě, že hlava of horní část paže již není držen v zásuvce a tlačí proti akromion, je to způsobeno nedostatečnou stabilizací poskytovanou otočná manžeta, protože ramenní kloub je držen hlavně vazy a svaly během pohybů. Ale proč k tomuto nedostatku stability vůbec dochází? Příčiny jsou přetížení svalstva v důsledku sportu nebo práce nad hlavou. To může vést k degenerativním procesům ve svalech a / nebo k přetížení. Jiné příčiny jako např vápník usazeniny nebo trauma mohou také vést k nárazům do ramen.

Operace nárazů ramen

K nárazům ramen lze použít různé chirurgické metody. Minimálně invazivní artroskopie je jedním z něžnějších a běžnějších. To umožňuje lékaři zavést nástroje pro operaci malými otvory na kůži.

Po vložení kamery si také může prohlédnout kloub zevnitř a rozhodnout se tak o dalším postupu. Li šlachy jsou prasklé, mohou být znovu sešity nebo mohou být vybroušeny rušivé výčnělky kostí. O tom se rozhoduje v závislosti na nálezech nárazů ramen. Výhodou této chirurgické metody je, že jsou nutné pouze malé otvory na kůži. Tím se minimalizuje riziko infekce a hojení může být rychlejší.