Deprese: Pomoc pro příbuzné

Každý třetí Němec trpí a duševní nemoc v průběhu svého života - většina z nich deprese. Z obrázku je zřejmé, že téměř každý přichází do styku s duševními chorobami, jako je deprese přímo nebo nepřímo prostřednictvím členů rodiny a přátel. Jednání se skutečností, že blízký příbuzný je ovlivněn, a poznání deprese protože nemoc je obvykle obtížná. Jedním z důvodů je, že psychiatrie je ve společnosti tabu. Případy jako slavný fotbalista Robert Enke přinejmenším umožnil depresím získat větší uznání. Deprese jsou každopádně stále sociálně nejpřijatelnějšími klinickými obrazy, protože každý zná pocit smutku a Antriebslosigkeit jako například po smrti, proto Karl Heinz Möhrmann, předseda regionální organizace Bavaria členů duševně nemocného registrovaného sdružení. (LApK).

Pomoc depresorům a příbuzným

Na co se často zapomíná: Pomoc potřebuje nejen sám nemocný, ale i příbuzní jsou pod silným psychickým tlakem. "Dva ze tří příbuzných chronicky duševně nemocných lidí jsou dlouhodobě ohroženi onemocněním: deprese, psychosomatické nemoci, poruchy spánku, žaludek vředy a žlučové kameny jsou možné dlouhodobé důsledky, “vysvětluje Möhrmann. The pevnost příbuzných je velmi důležité, ale pokud také onemocní, „už nic nefunguje“. Důležitou radou proto je nezapomenout na sebe, věnovat si každý den trochu času a udělat pro sebe něco dobrého. Pokud partner nerozumí, můžete mu zkusit vysvětlit: „Dělám to jen proto, abychom se vy i my brzy znovu cítili lépe,“ radí Möhrmann. Dobrý stres řízení má proto také velkou hodnotu. Trochu to tlumí obtížnou situaci příbuzného a nedovolí mu tak rychle dosáhnout svých limitů.

Deprese: Znamení pro příbuzné

Prvním krokem je často přiznání si, že je váš partner nemocný. Možné příznaky včasného varování zahrnují:

  • Poruchy spánku
  • Neopatrná osobní hygiena
  • Obecná apatie

Předběžná fáze může být také a syndrom vyhoření. Nyní je důležité nepokoušet se deprimovaného příbuzného přitahovat k sobě nebo vždy podávat návrhy na podnikání a volnočasové aktivity, ví Möhrmann: „To vede pouze k nadměrným požadavkům a agresi. Nemocný se necítí pochopen. “

Příbuzní hledají příčiny

Automaticky vyvstává otázka viny: je za chorobu zodpovědný snad někdo z příbuzných? "Jeden zpravidla není," vysvětluje Möhrmann. Dále říká: „Je velmi důležitým cílem objasnit to příbuznému.“ Je také celkem normální, říká, že někdy se vyskytnou hádky, že někdy se dveře zabouchnou. "Příbuzní jsou také jen lidé," zdůrazňuje Möhrmann. Po hádce si musíte jen pamatovat, aby váš partner nebo člen rodiny měl pocit, že jste tu pro ně.

Příčina není vždy zřejmá

Někdy existují důvody pro vznik deprese, jako je náhlá nezaměstnanost nebo ztráta milovaného člověka. Takovou povrchní příčinu však nelze vždy najít. V každém případě je vhodná odborná pomoc, v neposlední řadě proto, že míra sebevražd u depresivních osob se drasticky zvyšuje. Existují jednotlivci řešení - od ambulantních rozhovorů a drogové podpory po denní kliniky a pobyt na lůžku.

Deprese: zapojte do terapie příbuzné

Do léčby by měl být zapojen nejen postižený, ale i příbuzní, například být vyslechnuti, informováni o nemoci, léčbě a léčbě a možná také příležitostně být přítomni terapie zasedání. Pacientovo porozumění této nemoci je důležité. To lze propagovat jako člen rodiny překonáním vlastních zábran a rozhovorem s pacientem o změnách, které si na něm všiml. Nucené zacházení proti vůli dotyčné osoby je možné, pouze pokud existuje akutní nebezpečí pro sebe nebo pro ostatní, obvykle v případě pokusů o sebevraždu.

Vyhledejte pomoc v poradenských sítích

Pokud jste v rozpacích, poradenské sítě jsou velkou pomocí. Například existují státní sdružení příbuzných duševně nemocných a Spolkové sdružení příbuzných duševně nemocných (BApK), ale také Německá nadace pro pomoc s depresí s regionálními nabídkami. Zde můžete volat nebo klesnout - i anonymně - na získejte pomoc z první ruky.