Diagnóza roztrženého svalového vlákna lýtka | Roztržené svalové vlákno lýtka

Diagnóza roztrženého svalového vlákna lýtka

Při diagnostice a roztrhané svalové vlákno, průzkum pacientů je obzvláště důležitý. Lékař se tak zeptá pacienta na přesný průběh nehody a příznaky. Zde již lze provést první odhad, zda se týká a svalové vlákno slza nebo jen a namožené lýtko.

Jakmile je stanovena diagnóza, ošetření roztrhané svalové vlákno musí být zahájeno. Nejosvědčenější pravidlo při léčbě roztrhaného lýtka svalové vlákno je tzv PECH pravidlo. To znamená: Pozastavte sport a ochraňte lýtko, položte ledový obklad na lýtko, položte kompresní obvaz a noha nahoru.

Je velmi důležité si uvědomit, že noha by měly být chráněny, ale neměly by zůstat zcela nepohyblivé. Pacienti, kteří nepohybují noha vůbec po dobu několika týdnů po roztržení lýtkových svalových vláken a kteří pouze dávají nohu nahoru, mají zvýšené riziko hloubky žíla trombóza. Aby se zabránilo preventivní léčbě a krev-tenčí břišní injekce, normální chůze a běh pohyby by měly být prováděny během každodenního života a noha by měla být čas od času zvýšena za chlazení a stlačení.

Osoby, které pociťují náhlé bolesti při střelbě v oblasti lýtka, by měly okamžitě zastavit všechny sportovní aktivity a dát si pauzu. Za určitých okolností mohou tyto příznaky naznačovat přítomnost a roztrhané svalové vlákno v lýtku. Nedodržení okamžité pauzy od jakéhokoli namáhání postiženého svalu může vést k vážným komplikacím a významnému prodloužení fáze hojení.

Osoby, které pravidelně trénují, mohou předpokládat, že v případě a. Musí být dodržena absolutní přestávka v délce nejméně dvou týdnů roztrhané svalové vlákno v lýtku. Následně lze zahájit pomalý nárůst zátěže. Jakmile však bolest znovu se objeví, přestávka musí být prodloužena.

I když není bolest je vůbec důležité, abyste se alespoň tři až pět týdnů nepokoušeli věnovat sportovním aktivitám. Zejména v prvních dnech po a natržený sval vlákno v lýtku, speciální obvaz může pomoci pozitivně ovlivnit proces hojení. Pokud je obvaz aplikován jako a kompresní obvaz ihned po objevení prvních příznaků tlak na postižené lýtko snižuje rozvoj otoků.

Kromě toho může obvaz pomoci zabránit krev od potopení do okolní tkáně. Tímto způsobem lze cíleně podporovat proces hojení krátce poté, co se v lýtku vyvinulo prasknutí svalového vlákna. Nosit obvaz během sportu může také pomoci účinně zabránit rozvoji a natržený sval vlákno na lýtku.

Cílené stlačení lýtkových svalů, které jsou obzvláště silně namáhané jogging například výrazně snižuje pravděpodobnost výskytu vytažených svalů a natržený sval vlákna. Lidé, kteří se pravidelně věnují sportu, by si však v této souvislosti měli uvědomit, že rozsáhlý zahřívací trénink je považován za mnohem účinnější profylaktické opatření. Důvodem je skutečnost, že zejména studené svaly mají tendenci citlivě reagovat na vysokou zátěž.

Další možností léčby je polepení lýtka. Páska se používá pro různá poranění svalů. Používá se k uvolnění určitých svalových skupin ak odběru příslušných tažných sil.

Při léčbě lýtkových svalů se tejpování provádí tak, že kinesiotape se umístí přes lýtkové svaly a poté se zafixuje. To má za následek přemostění tahových sil působících na lýtkové svaly, a tím zmírnění namáhání zasažených svalů, které jsou ovlivněny roztrženým svalovým vláknem. Tapering je vhodný doplňkový způsob léčby roztržených lýtkových svalových vláken. Zda však postačuje jako jediná léčba, závisí na tom, jak závažné je roztrhané svalové vlákno.

Pokud se například po sportovní nehodě odtrhnou nebo roztrhnou celé svalové svazky lýtka, osvědčené PECH pravidlo musí být aplikován s další medikamentózní léčbou a kinesiotape je jen a doplněk k léčbě. Pokud je v lýtkových svalech jen malá vláknitá slza a postižená osoba má jen nepatrné bolest, je možné se pokusit provést ošetření pouze pomocí pásky při zachování normální sportovní aktivity. Více informací o tomto tématu najdete zde Tape roztržených svalových vláken Jako u mnoha sportovní zraněníhomeopatická léčba pomocí Arnica D6 může být velmi úspěšný a brzy povede ke zmírnění příznaků.

Kromě toho lze ke zmírnění příznaků použít přípravek Ruta D6. Toxikodendron Rhus se také úspěšně používá při homeopatickém léčení sportovní zranění, včetně lýtka. Homeopatická léčba je obvykle pouze doprovodnou léčbou a nenahrazuje konvenční léčbu.