Doba léčby Cvičení s golfovým loktem

Doba léčby

Doba hojení lokte golfisty závisí na terapii a závažnosti onemocnění. Jakmile budou jasně objasněny příčiny, lze odpovídajícím způsobem zahájit léčbu. Pokud je přetížení přítomno, mělo by to být minimalizováno.

Napjaté svaly lze navíc uvolnit technikami měkkých tkání a technikami svalové kůže (techniky fascie). Svalová nerovnováha jsou cvičeni s příslušnými cviky Pokud se stížnosti nezlepší konzervativní terapií, lze injikovat nebo předepsat protizánětlivé léčivo ve formě tablet.

Jak dlouho zánět trvá, nelze přesně určit. Pokud však dojde k přímému zásahu při prvních příznacích, fáze hojení se enormně zkrátí. Čím déle čekáte, tím je pravděpodobnější, že se zánět vyvíjí chronicky (dlouhodobě). role fascie.

Příznaky

Příznaky lokte golfisty jsou různé. Bolest na upevnění šlachy při pohybu předloktí nebo ohnutí prstů jsou prvními příznaky. Pokud bolest dochází v klidu, loket je právě v akutní zánětlivé fázi.

V areálu předloktí, dochází k výraznému zvýšení tónu v oblasti flexoru se stávajícími spouštěcími body. Protože loketní nerv (nervus ulnaris) běží přímo vedle bodu připojení šlachy v oblasti skupiny flexorů to může být dodatečně podrážděné. Výsledkem je, že pacient pociťuje zvýšené brnění v oblasti prstence a indexu prst. To by vás také mohlo zajímat: Cvičení na tendosynovitidu a fyzioterapii na syndrom karpálního tunelu

Shrnutí

Golfový loket je vytvářen dlouhodobými jednostrannými aktivitami. Svalová nerovnováha a nesprávná poloha mohou být také příčinou lokte golfisty. Bolest, omezená pohyblivost a svalové napětí jsou klasické příznaky.

Speciální cviky na posílení a pohyb celého komplexu ramen a paží mohou příznaky zlepšit. Kromě toho by měla být provedena speciální fyzioterapie na flexorových svalech předloktí přední. Součástí terapeutických metod jsou techniky měkkých tkání, fasciální techniky a masáže. Podpůrná páska a obvazy snižují stížnosti v každodenním životě. Pokud všechna konzervativní opatření nefungují, lze provést operaci uvolnění upevnění šlach.