Cvičení proti bolesti přední části chodidla

přednoží bolest může mít různé příčiny. Jednou z příčin může být a malposition nohou, což vede k nesprávnému zatížení na přední noha a příčiny bolest. Špatná obuv (vysoké boty nebo příliš malé boty), nadváha, nedostatek síly v svaly chodidel nebo předchozí zranění mohou být příčinou stížností.

Nohy jsou nesmírně důležité pro zbytek statiky těla a je třeba s nimi zacházet odpovídajícím způsobem, aby nedocházelo k následným problémům. Pokud existuje malposition nohoulze kompenzovat vhodnými vložkami, ale je důležitější posílit odpovídající svalový systém oblouku. Je třeba se vyhnout špatné obuvi, pokud se týká sportovce, zlepšení lze dosáhnout vhodně polstrovanou a přizpůsobenou sportovní obuví.

V případě nadváhaby měla být snížena váha a v případě deficitu síly odpovídající svalstvo v oblasti chodidla nebo níže noha by měl být vyškolen. V závislosti na rozsahu předchozích zranění by měla být obnovena mobilita, což je pravděpodobně důvod, proč bolest bylo spuštěno. Pro mobilizaci nohy jsou v zásadě vhodné všechny možné směry pohybu v noze.

V horní části kotník kloub, noha je zvednuta a natažena a ve spodní části kotníkový kloub, noha je „otočena“ dovnitř (výslovnost) a ven (supinace). Zadní noha a přední noha oblast podporuje příslušný pohyb. Klouzavý pohyb během chůze by měl být prováděn vědomě a chůze mezi nimi se zlepšuje propriocepce.

Pokud existují omezení pohybu v určitém směru, může fyzioterapeut v předúpravě vyřešit omezení předem pomocí určitých technik. Následující cvičení mohou pomoci pacientovi zlepšit jeho mobilitu. Další cvičení najdete v článcích Mobilizační cvičení a cvičení pro poruchy chůze.

 • Ždímání přední a zadní nohy: Pacient uchopí nohu za patu a přední část chodidla a zkroutí chodidlo proti sobě (jako vyždímání látky)
 • Drápy prstů: přitáhněte prsty k patě, jako byste chtěli nohu zkrátit
 • Stretch prsty: Záměrně přetáhněte prsty tak, aby se postavila pouze koule prstu
 • Zakroužkujte nohu: to mobilizuje všechny 4 směry pohybu
 • Postavte se na prsty: natáhněte se až ke konečkům prstů na nohou
 • Pokles paty: postavte se na patu a zvedněte prsty vpředu
 • Penguin: Podpatky zůstávají přitlačené k sobě, prsty stojí v určité vzdálenosti od sebe, stojí na nohou. To má za následek zkroucení klenby nohy, které je naprosto nezbytné pro stabilizaci svalstva. Přední část chodidla a kotník společné jsou také mobilizovány proti sobě.
 • Chůze po nerovném povrchu, jako jsou různé koberce, kolísavé desky, písek, kameny atd.

  zlepšuje propriocepce/koordinace a stimuluje krev oběh, což může vést ke zlepšení mobility prostřednictvím metabolického procesu.

Pro dobrou mobilitu a zlepšení bolest v noze a zejména v přední části chodidla je kromě přímé mobilizace také důležité prozkoumat svaly obklopující nohu. Zejména plantární šlacha, která se táhne pod chodidlo, je často zkrácena, a proto může způsobit bolest v oblasti šlachy nebo při absenci léčby dokonce způsobit výběžek paty. Další cvičení najdete v článcích

 • Aby se tato šlacha natáhla, pacient stojí prsty na nohou a nechává patu na podlaze.

  Zůstává v této poloze po dobu 20-30 sekund a znovu uvolňuje trakci.

 • Pacient může také provést příčný řez strečink samotného chodidla nohou tak, že zahákne palec napříč šlachy a natáhne ho do strany.
 • Kromě plantární šlachy by měly být lýtkové svaly také dostatečně pružné, aby umožňovaly dostatečný pohyb v noze. Aby pacient natáhl lýtkové svaly, vezme si výpad a nechá zadní patu na podlaze a snaží se ji tam držet, zatímco je tělesná hmotnost tlačena směrem dopředu noha. Nohy lze také položit vedle sebe a pacient se přitom snaží dosáhnout rukou na podlahu strečink jeho nohy.
 • Cvičení na podpatku.
 • Fyzioterapie pro patní ostruhy

Příčný a podélný oblouk je nezbytný pro dobrou pohyblivost chodidla a osvobození od stížností. Oblouk je tvořen určitými svaly, které vycházejí ze spodní části noha a zatáhněte pod nohu k prstům.

Tyto svaly lze trénovat pomocí následujících cvičení. Jak je zmíněno výše, běh na různých površích je dobrý způsob, jak zlepšit citlivost nohy a stimulovat krev oběh. Běh dále svaly přijímají vstup a mohou tak pracovat lépe.

 • Sbírejte předměty: Pokuste se sbírat předměty prsty a přijměte je druhou nohou. To nejen trénuje sílu v noze, ale také vyžaduje koordinace.
 • Drápy prstů: Přitáhněte prsty k patě -> zkraťte nohu.
 • Roztažené prsty: Někdy nelze provést přes každý prst na noze kvůli nedostatečné citlivosti.
 • Penguin: Podpatky zůstávají přitisknuté k sobě, prsty stojí v určité vzdálenosti od sebe, stojí na nohou.
 • Postavení špičky: Posílení stoje na jedné noze a několikanásobné tlačení nahoru a dolů.

Následující cvičení jsou vhodná ke zdokonalení koordinace: Stojící na trampolíně, polštáři Airex, kolísavé desce atd. Chůze na místě Běh na místě a rychlé zastavení Současné běhání a chytání hozeného míče Jedna noha stojí druhá noha píše čísla od 1-10 dopředu a dozadu poklepejte druhou nohou natáhněte druhou nohu dozadu a vytáhněte dopředu zvedněte nohu zvedněte koleno ohněte koleno a dejte to dohromady s protilehlým loktem zdvihněte kyčel o 90 ° a natáhněte pouze koleno ohněte kyčel 90 ° a natáhněte pouze koleno a natáhněte a ohněte paže nahoru (táhněte lopatky k sobě) alternativy jako veslování, kývání rukama, cvičení s činkami atd.

možné Všechny cviky v poloze na jedné noze lze posílit také polštářem Airex, kolébkovým polštářem atd. Pro sportovce jsou možné cvičení atletiky také v atletickém tréninku. Cvičení "kotník práce “, při níž se nohy odvíjejí poměrně rychle.

Běží kolenní páka, běží pata, běží s nataženými nohami a následně rychlostní trénink jsou optimální pro koordinaci. Další cvičení najdete v článcích Zůstatek a koordinační cvičení a Fyzioterapeutická cvičení kotníkový kloub.

 • Procházka na místě
 • Běžte na místě a rychle zastavte
 • Běh a chytání hozeného míčku současně
 • Druhá část píše čísla od 1 do 10
 • Druhou nohou poklepejte dopředu a dozadu
 • Natáhněte druhou nohu dozadu a vytáhněte ji nahoru dopředu
 • Zvedněte nohu
 • Ohněte koleno a spojte se s opačným loktem
 • Zvedněte kyčel o 90 ° a natáhněte pouze koleno
 • Ohněte boky o 90 ° a natáhněte pouze koleno a natáhněte a ohněte paže nahoru (stáhněte lopatky k sobě) Alternativy, jako je veslování, kývání rukama, cvičení s činkami atd.

  jsou možné

Bolest v noze je známkou přetížení. Masáže jsou vhodné k potlačení přetížení svalů. Buď provedeno jinou osobou, nebo sami.

Plantární šlachu lze uvolnit a uvolnit napětí v oblasti paty. Mělo by být také ošetřeno lýtko, protože řídí pohyb nohy. Stisknutím napjatého bodu na několik sekund lze uvolnit napětí (spouštěcí bod masáž).

Rozsáhlé masáže v oblasti lýtka a Achillova šlacha dát volnost v kotníkový kloub. Kromě toho lze k uvolnění a aktivaci fascie použít válec nebo kuličku ježka propriocepce. Je důležité, aby během akutní fáze byly aplikace prováděny pravidelně, aby se dosáhlo rychlého zlepšení.

Bolest v přední části chodidla může mít mnoho různých příčin, které zjistí podrobná anamnéza lékařem nebo fyzioterapeutem. A malposition nohou může být příčinou i často špatná obuv (vysoké boty nebo příliš malé boty), nadváha, nedostatek síly v svaly chodidel nebo předchozí zranění. Vzhledem k tomu, že nesprávná poloha chodidla je často způsobena slabou klenbou, je obzvláště důležité vybudovat svaly chodidel držením a uchopením prstů.

Omezená mobilizace může také způsobit bolest v přední části chodidla z dlouhodobého hlediska. Pro zlepšení pohyblivosti se doporučují aktivní cviky ve všech směrech pohybu. Dobrým základem je přípravné ošetření fyzioterapeutem koordinační trénink je také užitečné pro aktivaci CNS.

K tomu jsou zvláště vhodná cvičení v postoji jednonohých se spojením paží, ale také cvičení z atletického tréninku závodních sportovců. Regenerační masáže uvolní přetěžované svaly. Obecně jsou pro tento účel vhodné měnící se povrchy, jako jsou nerovné povrchy, písek, kameny, louky krev a tím aktivovat metabolismus a zabránit metatarzální oblast od usazování a slepování.