Cvičení s golfovým loktem

Golfový loket je zánět šlachových úponů flexorových svalů ruky, které jsou umístěny v lokti. Tyto záněty připevnění šlach, jako jsou bicepsová šlacha zánět, jsou způsobeny dlouhodobými jednostrannými činnostmi zahrnujícími ohýbání prstů a rotační pohyby v předloktí (např. otočné šrouby). Zkrácení extenzorových svalů (extenzory) a nesprávná poloha karpálu kosti ruky vedou ke zvýšenému napětí svalů flexoru. Pokud není tón flexorových svalů snížen, krev tok do úponů šlachy může být omezen na delší dobu a podporovat jejich zánět.

Cvičení a strečink

1) V případě chronického zánětu svalových svazků by měl být proveden výstřední svalový trénink. Paže pacienta by měla být v pohodlné poloze s rukou drženou v převisu dlaní nahoru. Dostane do ruky lehkou činku nebo láhev s vodou a aktivně zatáhne ruku do flexe a velmi pomalu nechá ruku vrátit se do neutrální polohy.

Pomalé uvolňování je zvláště důležité pro sval, protože vlákna se pomalu od sebe odtahují a tím se táhnou. 2) Aby bylo možné mobilizovat celou paži, je dobrou volbou protichůdná mobilizace z teorie funkčních pohybů. Pacient pohybuje loktem dozadu kolem těla.

Loket je umístěn ven a dlaň je otočena nahoru. Poté pacient natáhne ruku a otočí ruku dopředu a zápěstí je natažené. Tuto pohybovou sekvenci několikrát opakujte.

Je důležité, abyste při tom drželi ramena. 3) Mobilizace ramen je také důležitá. Od tónu ramene-krk svaly se obvykle zvyšují a stále se táhnou přes celou ruku, rameno by se mělo uvolnit.

Toho může pacient dosáhnout sám kroužením ramen. 4) Dále, strečink ο Trapézový sval stisknutím ruky dolů a nakloněním hlava do strany na opačnou stranu pomáhá minimalizovat tonus. 5) Pro mobilizaci BWS jsou vhodná cvičení „kočka“ a „prasátko“.

Tyto polohy se provádějí z polohy čtyřnohého. Pacient zatlačí páteř hluboko do hrbolu a poté ji nechá extrémně poklesnout. Opakujte toto cvičení několikrát.

6) Chcete-li natáhnout skupinu extenzorů (extenzor ruky), lze ruku držet daleko do flexe (flexe) s nataženým loketem. Alternativně celý nerv strečink pro předloktí může být použito. Loket je natažený, paže mírně dozadu, ruka je zatažena do flexe a ulnardukce.

Projekt hlava je tažen na opačnou stranu v bočním úhlu, aby se zvětšilo natažení 7) Pro kompletní Plexus Brachialis (nervový plexus periferního nervový systém) pacient stojí s nataženými pažemi a otočí jednu dlaň nahoru a druhou dolů. Linie vidění jde do dlaně směřující nahoru. Potom se pacient otočí hlava a zároveň dlaně jeho rukou tak, aby hlava vždy směřovala ve směru dlaně otočené nahoru.