Cvičení s Blackrollem | Cvičení na Osgood Schlatterovu chorobu

Cvičení s Blackrollem

Projekt Blackroll je fasciální role, lze ji použít k tréninku doma i při terapii nemoci Osgooda Schlattera a je určena k uvolnění, protažení a mobilizaci pojivové tkáně kolem svalů. To také podporuje krev oběh. To může podpořit proces hojení.

1) Čtyřhlavý sval strečink v poloze na břiše Jedno cvičení, které je vhodné k léčbě Osgood Schlatterovy choroby, je čtyřhlavý sval protahování v poloze na břiše. Zde leží pacient v poloze na břiše (předloktí podpora / prkno nebo vysoká podpora) na fasciální roli (blackroll), takže role leží pod rozkroky. Nyní se pomocí svých paží kutálí dopředu, takže se kutálí po jeho stehno na koleno.

Cvičení lze ztěžovat ohýbáním zdravých noha a umístění do strany tak, aby na roli zůstala pouze noha, která má být ošetřena. 2) masáž v laterální poloze Dalším cvičením, které může být účinné u nemoci Osgooda Schlattera, je masáž rolí v laterální poloze. Pacient je v předloktí podpírat / plánovat polohu na své straně, válec se zastaví v těsné blízkosti kyčle. Zatlačením těla nahoru se válec odvaluje podél noha směrem ke kolenu a může ošetřovat přední boční stehno svaly.

Výstřední školení

Výstřední školení v kombinaci s strečink Cvičení je účinným tréninkovým nástrojem pro Osgood Schlatterovu chorobu. Excentrická svalová práce označuje práci, kterou sval dělá, když se pomalu zatěžuje. Koncentrovaná je práce, kterou provádí během procesu zkracování.

Excentricita, tj. Řízené prodlužování, je koordinačně náročná forma práce, ale je účinnou formou tréninku na Osgood Schlatterovu chorobu, když zánět již ustoupil. Existují speciální stroje, které se specializují na excentrický výcvik. V každodenní terapii lze výstřednost trénovat pomocí terapeutických cvičení, např. PNF (proprioceptivní neuromuskulární facilitace). V každodenním životě může pacient trénovat výstřednost tím, že se snaží záměrně umožnit, aby zpětná cesta cvičení probíhala pomalu a kontrolovaně, např. Pomocí noha lis.