Příznaky alergické bronchitidy | Příznaky bronchitidy

Příznaky alergické bronchitidy

Když sliznice alergika přijdou do styku s některými alergeny, an alergická reakce se spouští s tvorbou IgE protilátky. To se děje proto, že tělo vlastní imunitní systém identifikuje neškodné látky jako nebezpečné a reaguje produkcí protilátky. To má za následek stížnosti jako: Během alergická reakce, oči jsou citlivé a smysl zápach a chuť je často narušena.

Podobně jako vnější kůže a sliznice, plíce tkáň může také reagovat. „Změna podlahy“ je situace, kdy se u postižených pacientů v průběhu času objeví další příznaky bronchitidy nebo astmatu. Je proto důležité si uvědomit své alergie a vhodně s nimi zacházet ve správný čas. - červené, oteklé oči

  • Rýma
  • Podráždění krku
  • Dušnost
  • Tickle v krku
  • Těsnost hrudníku
  • Svědění
  • Otok nebo pocit cizího tělesa na kůži nebo sliznicích

Příznaky chronické bronchitidy

Typické příznaky chronické bronchitidy jsou produktivní kašel a bronchiální hlen v důsledku trvalého zánětu dýchacích cest. V ranních hodinách je často vykašláváno zvýšené množství sklovitě bílé viskózní sekrece, které se také říká sputum. Kromě těchto hlavních příznaků se objevují i ​​příznaky obecného nachlazení, jako je celkové vyčerpání, rýma a bolesti hlavy často se vyskytují.

Pacienti si často stěžují bolest na hrudi (tzv bolest na hrudi), hlavně za hrudní kostí, která je spouštěna a zesilována neustálým kašláním. V pokročilých stádiích se u pacientů může také objevit dušnost (dušnost). Vzhledem k pomalému, chronicky postupujícímu zánětlivému procesu je také postupné zvyšování symptomů onemocnění.

Chronický zánětlivý proces průdušek je obvykle spuštěn pravidelným inhalace toxinů, zejména cigaretového kouře. Inhalační toxiny poškozují plíce samotná tkáň a samočisticí systém plic, což způsobuje bobtnání sliznic a produkci viskózní sekrece. Zánět plíce postupuje zejména v případě, že je plicní tkáň stále vystavena odpovídajícím toxinům, například pokud postižený pacient nadále kouří cigaretový kouř, plyny nebo prach nebo je vdechuje. Příznaky se mohou ještě zhoršit, pokud dojde také k akutní infekci dýchací trakt.

Příznaky bronchitidy u dospělých

U dospělých je bronchitida obvykle neškodná a ve většině případů je překonána po dvou týdnech. Bronchitida začíná během několika hodin až dnů silným suchem kašel bez sputa a může být doprovázeno bolest na hrudi kvůli jeho závažnosti. Po několika dnech bronchiální sliznice produkuje více sekrece, aby se zbavil patogenů.

To se pak ukáže jako produktivní kašel, který je doprovázen mukopurulentním sputem. Pokud během nemoci dojde k dalšímu zamoření bakterie (tzv. „bakteriální“ superinfekce“), Sputum může vypadat nažloutlé a hnisavé. Další příznaky u dospělých jsou mírné horečka a dušnost, stejně jako nespecifické příznaky nachlazení, jako je únava, únavabolavé končetiny, bolesti hlavy a nachlazení.

Bronchitida u dospělých se zdravou a silnou imunitní systém je obvykle mírný a obvykle se omezuje po 1–2 týdnech. Na druhé straně dospělí, kteří již mají oslabené imunitní systém v důsledku předchozích nemocí (např COPD, srdce selhání nebo rakovina), obvykle trpí závažnější bronchitidou. Jejich dýchací cesty jsou obvykle velmi rychle sekundárně kolonizovány bakterie, což má za následek vysoké horečka, hnisavé sputum a rychlý přechod do plic. V nejhorším případě pneumonie se může vyvinout, což vede ke zhoršení respiračních funkcí a těžké dušnosti.