Bolest při dýchání po sportu | Cvičení proti inhalační bolesti

Bolest při dýchání po sportu

Bolest při vdechování může mít různé příčiny:

 • Pokud jste hobby sportovec nebo člověk, který se po delší době vrací ke sportu, je možné, že vaše plíce ještě nejsou schopny zvládnout nové napětí, a proto to může vést k bolest. Akutní infekce dýchací trakt může také způsobit bolest při vdechování po sportu, pokud jsou bronchiální trubice senzibilizovány infekcí.
 • Nemoci jako COPD nebo astma může také způsobit bolest při vdechování během sportovních aktivit.
 • Může dojít k nesprávnému provádění cvičení nebo pohybů při sportu křeče ve svalech vzadu, truhla a žebra, Tyto napětí zase způsobují problémy, protože brání expanzi plic, když dýchání.
 • Dalšími příčinami jsou svaly napětí, blokování obratlů nebo nesprávné dýchání techniky. U postižených je bolest často hrozivá a pokud problémy přetrvávají, měl by je lékař skutečně vyjasnit.

Astma

Astma je trvalý zánět průdušek sliznice s těžkou produkcí sekrece. Některé spouštěče mohou vést k astmatickému záchvatu, při kterém se bronchiální svaly napnou a zúží, takže postižené mají potíže dýchání a trpí akutní dušností. Typické příznaky bronchiální astma jsou Lékaři obecně rozlišují mezi dvěma různými formami astmatu: alergické astma: Základem onemocnění je alergie, zejména na roztoče domácího prachu, zvíře vlasy, plísně nebo pyl. Kontakt s těmito patogeny často vede k akutnímu astmatickému záchvatu.

Nealergické astma: tato forma není způsobena alergií. Infekce, chemické dráždivé látky, počasí, znečišťující látky ve vzduchu a také emoční stres příznaky zhoršují. Může se také vyskytnout směs obou forem astmatu.

Když je diagnostikováno astma, pacientovi jsou obvykle podávány dva typy léků. Na jedné straně takzvané kontroléry, tj. Léky, které se užívají trvale, obvykle ve formě práškových inhalátorů nebo aerosolů, které mají snížit zánětlivou reakci průdušek a počet astmatických záchvatů a tzv. zvané úlevové léky, které se používají v případě akutního astmatického záchvatu. Jedná se o krátkodobě působící bronchodilatátory.

Kromě této lékové terapie je cílený trénink dýchacích svalů a jistý dechová cvičení může také pomoci zlepšit příznaky.

 • Pískavý dech
 • Pocit svírání na hrudi
 • Tvrdý hlen
 • Neustálé podráždění krku
 • Dýchací potíže vznikající při záchvatech
 1. Alergické astma: Základem nemoci je zde alergie, zejména na roztoče domácího zvířete vlasy, plísně nebo pyl. Kontakt s těmito patogeny často vede v souvislosti s tím k akutnímu astmatickému záchvatu.
 2. Nealergické astma: tato forma není způsobena alergií. Infekce, chemické dráždivé látky, počasí, znečišťující látky ve vzduchu a také emoční stres příznaky zhoršují.