Fyzioterapie / léčba | Cvičení pro bolesti loktů

Fyzioterapie / léčba

Jak přesně vypadá léčba, zejména v oblasti fyzioterapie, do značné míry závisí na příčině bolest lokte. Primárním cílem je samozřejmě boj proti bolest. To by mělo být provedeno co nejdéle a zároveň příčina odpovědná za bolest by měly být odstraněny. Lze léčit a eliminovat zejména přetěžování a nesprávné namáhání. Terapeuti mají k dispozici různé možnosti léčby bolest in loketní kloub: Teplo, chlad a elektrické aplikace ke stimulaci svalstva, zlepšení krev krevní oběh, snižují zánět a zmírňují bolest Ultrazvuk a šok vlnová terapie také jako součást léčby bolesti a pro uvolnění adhezí Lymfy drenáž ke snížení otoku v kloubu a podpoře metabolismu Ruční terapie ke zmírnění bolesti pasivní mobilizace kloubu, ke zlepšení krevního oběhu a prevenci adhezí Fyzioterapie s vybavením a bez něj pro posílení, stabilizaci, protažení a mobilizaci loketní kloub MTC / medical Taping ke stabilizaci kloubu a zlepšení metabolismu Terapie je silně orientována na hojení ran fáze tkáně.

  • Tepelné, chladové a elektrické aplikace ke stimulaci svalů, zlepšení krevního oběhu, snížení zánětu a zmírnění bolesti
  • Ultrazvuková léčba a terapie rázovými vlnami také jako součást léčby bolesti a uvolnění adhezí
  • Lymfodrenáž ke snížení otoku kloubu a podpoře metabolismu
  • Ruční terapie k úlevě od bolesti, pasivní mobilizaci kloubu, zlepšení krevního oběhu a prevenci adhezí
  • Fyzioterapie s vybavením a bez něj k posílení, stabilizaci, protažení a mobilizaci loketního kloubu
  • MTC / lékařské pásky ke stabilizaci kloubu a zlepšení metabolismu

Bolest během tréninku tricepu

Bolest během tréninku tricepsu může naznačovat tendonitidu. To je obvykle způsobeno trvalým přetížením šlachy. Postižené to pociťují tažením, trháním bolestí v oblasti loktů, které se zhoršují, jakmile se šlacha pohne.

Typickými stížnostmi jsou také tlakové bolesti v oblasti zavedení šlachy. Na začátku si postižené osoby během školení nic nevšimly. Pouze v průběhu dne nebo následujícího rána se objevují první příznaky s pocitem podobným bolavým svalům.

Na rozdíl od normálního bolavého svalu však potíže přetrvávají a během tréninku se vyvinou v trvalou bolest, což trénink nakonec znemožňuje. Pokud máte podezření na poranění tricepu, měli byste okamžitě přestat cvičit a přesnou diagnózu konzultovat s lékařem. Poté může být nutné dočasně uvolnit paži a vrátit ji do původní polohy pomocí konkrétních cviků.