Fyzioterapie / léčba | Cvičení na děložní hrdlo během těhotenství

Fyzioterapie / léčba

Každý rok trpí v průměru jedna ze 100 žen tzv. Cervikální nedostatečností (slabostí krční osy). The čípek je pak měkký a otevřený. Existuje nejen riziko choroboplodné zárodky pronikající do embryo, ale také zvýšené riziko potrat or předčasný porod.

V takovém případě je nemocným ženám předepsán přísný odpočinek v posteli. Nejlepší je, když postižené ženy leží na bocích se zvýšenou pánví. Tělo těhotné ženy bohužel během této polohy vleže rychle ztrácí svalovou hmotu, takže mnoho těhotných žen má po narození málo síly na to, aby dlouho stály nebo chodily.

Fyzioterapie může těhotné ženě pomoci udržet nebo obnovit svalovou sílu před, ale zejména po porodu. Pokud se cervikální nedostatečnost již vyskytuje v první trimestr of těhotenství, operace je často nutná. Kolem je umístěna cerkláž (= plastová páska) čípek těhotné ženy jej mechanicky zúžit.

Alternativně vnější čípek lze úplně zašít. Obě opatření musí být při narození obrácena. Tato témata by vás v tomto ohledu mohla i nadále zajímat:

  • Fyzioterapie během těhotenství
  • Fyzioterapie po těhotenství
  • Obnovovací gymnastika

Cervix se cítí tvrdě

Během těhotenství je naprosto normální, že se děložní hrdlo cítí tvrdě. To je dobré znamení a znamená, že děložní čípek chrání embryo dobře z průniku choroboplodné zárodky. Může se však stát, že děložní čípek zůstane v době nadcházejícího porodu tvrdý, i když první kontrakce již začali. V takovém případě se použije tokolytické (= antikoncepční) léčivo. Tyto léky uvolňují svaly, takže děložní čípek měkne a otevírá se.

Cervix je velmi měkký

Za normálních okolností se děložní čípek nestává měkkým, dokud dítě není připraveno k narození. To je případ kolem 39. týdne roku těhotenství. Pak první slabý a nepravidelný kontrakce začít.

Hlenka hlenu, která předtím pevně zablokovala cervikální kanál, se uvolní s mírným rozmazáním krev. Porodní asistentka poté v pravidelných intervalech kontroluje průměr děložního čípku. Pokud dvěma prsty projdou děložním hrdlem, je děložní hrdlo otevřené asi o 2 - 3 cm.

Pokud může porodní asistentka vytvořit dvěma prsty „V“, je obvod přibližně 4 cm. Aktivní fáze porodu začíná až poté, co děložní hrdlo dosáhne šířky 8 cm. Na 10 cm je dítě hlava je vidět a již byl učiněn velký krok k narození.