Terapie stárnutí kůže Stárnutí kůže

Terapie stárnutí kůže

Projekt stav staré kůže nelze léčit ve smyslu „léčby“. Je však možné se o pokožku dobře starat, a tím zpomalit proces stárnutí kůže a vyhněte se následným škodám, jako jsou zranění. Je důležité, aby většinou suchá kůže se udržuje co nejvíce vlhký pomocí různých produktů péče, jako jsou krémy a krémy.

O některých látkách se také říká, že mají pozitivní vliv na proces stárnutí pokožky. Tyto zahrnují vitamíny A a E, extrakt ze semen rohovníku a extrakt z akácie. Výrobky pro péči o pleť obsahující tyto látky lze proto považovat zejména za použití na starší pokožku.

Profylaxe stárnutí pokožky

Hlavní priorita v prevenci předčasných stárnutí kůže je nevystavovat to příliš přímému UV záření. Proto byste se měli vyvarovat nadměrného opalování a při pobytu na slunci vždy zajistit adekvátní UV ochranu textiliemi nebo opalovacími krémy. Pokud je to možné, je třeba se zcela vyhnout návštěvám solária.

Zdravý životní styl je téměř stejně důležitý. Jeden by měl absolutně dbát na vyváženou výživu, tedy dostatek vitaminu a minerálních látek pro sebe, dostatečné pití a na užitek, jako je alkohol a nikotin jak je to možné obejít se. Dále je vhodné snažit se nevystavovat se značnému stresu a vážit si zdravého spánkového rytmu. Kromě toho má smysl začít velmi brzy s individuálně přizpůsobenou péčí o pleť, tj. Nejen při prvních známkách stárnutí kůže již existují, ale již v raném dospívání. To znamená, že v závislosti na typu pleti by měly být používány určité produkty péče o pleť (k čištění, zvlhčení nebo vysušení).