Diagnóza | Syndrom holenní kosti

Diagnóza

Prostřednictvím rozhovoru mezi lékařem a pacientem o existujícím zdravotní historie (anamnéza) je sledován symptomový obraz stížností, aby se získal první dojem a odfiltrovaly typické vlastnosti syndromu tibiální hrany. Mezi typické vlastnosti patří nejen druh sportu, ale také oblast bolest. Inspekcí a palpací se oblast bolest je podrobněji vyšetřen a zkontrolován na příznaky zánětu, jako je otok kůže. Pokud je něco nejasné, lze použít zobrazovací techniky, které ve většině případů nejsou nutné pro diagnostiku syndromu tibiální hrany.

Terapie

Aby se uvolnily podrážděné svaly holenní kosti, měla by být sportovní aktivita pozastavena. jiný bolest-indukční aktivity by také měly být omezeny. Protože bolest je způsobena zánětem, lze podat léky k potlačení zánětu.

Dále lze předepsat fyzioterapii masáží a aplikací ledu. Tímto způsobem lze bolest řešit pomocí relaxačních a zmírnění bolesti. Pokud tato opatření nejsou úspěšná, lze provést chirurgický zákrok.

To je třeba vzít v úvahu po selhání konzervativní léčby. V tomto případě bude okolní fascie rozdělena tak, aby sval měl opět více prostoru. Poté lze sportovní aktivity obnovit po několika týdnech.

Stejně důležité je zabránit riziku opakovaného výskytu holenních dlah. Jakmile je sportovní činnost obnovena, existuje riziko relapsu. Proto je prevence stejně důležitá jako léčba a měla by si v tom najít své místo.

Cvičení

Fyzioterapie může zmírnit bolest syndromu tibiální plošiny a účinně působit proti přetížení. Napětí a zánět lze minimalizovat pomocí masáží a aplikací na led. Dodatečně, strečink jsou k dispozici cvičení ke snížení napětí.

Je také možné, aby se terapeut během chůze podíval na pacientovu chůzi a pohybové vzorce. U této metody se mohou objevit deficity a abnormality. Ty nejsou vždy viditelné a lze je snáze prozkoumat pomocí počítačových programů. Je tomu tak proto, že i nedostatek techniky na straně postiženého může mít za následek zbytečné přetížení holenních svalů.

Proto je důležité správné provedení. Jako preventivní opatření je třeba kontrolovat nejen pohyby během sportu, ale také určité faktory, které podporují přetížení, jako je nevhodná obuv nebo příliš tvrdá podlaha. Obuv a její stélky by měly zajišťovat stabilitu nohy.

Příliš tvrdý povrch, jako je hala nebo asfalt, může způsobit přílišné namáhání klouby a měly by být nahrazeny štěrkem nebo lesní půdou. Přiměřené zahřívání a statické i dynamické strečink by měl být zabudován do školení. Tímto způsobem je sval připraven na skutečné běh a krev podporuje se cirkulace svalu. Zejména začátečníci by měli hledat radu od odborníka, aby byly deficity a možné chyby kompenzovány hned od začátku. Fyzioterapie pro holenní dlahy Fyzioterapie pro holenní dlahy