Doba trvání natrženého svalového vlákna lýtka Roztržené svalové vlákno lýtka

Doba trvání natrženého svalového vlákna lýtka

Roztrhané svalové vlákno v lýtkové oblasti je onemocnění, které se obvykle uzdraví bez komplikací u jinak zdravého pacienta. Skutečný čas do svalové vlákno slza v oblasti lýtka se zcela zahojí, závisí na několika faktorech. V tomto kontextu hraje rozhodující roli především přesná lokalizace a závažnost poranění.

Dále lze pozorovat, že doba zahájení terapie má také vliv na skutečné trvání do úplného uzdravení. Z tohoto důvodu jsou lidé, kteří trpí náhlým výskytem těžké bolest v oblasti lýtkových svalů byste měli co nejdříve přijmout počáteční opatření. První kroky léčby a roztrhané svalové vlákno v lýtku jsou založeny na takzvaném PECH schématu.

Tímto způsobem je lokální krvácení méně časté, což může prodloužit dobu do úplného uzdravení poranění. Dále individuální trénink stav Zdá se, že vliv postiženého pacienta na dobu trvání onemocnění. Obecně lze předpokládat, že dobře trénované lýtkové svaly se hojí mnohokrát rychleji než netrénované svaly.

V případě nekomplikované svalové vlákno prasknutí lýtka, lze předpokládat, že doba potřebná k úplnému uzdravení je mezi třemi a šesti týdny. The bolest pocit, který dotyčný pacient pociťuje, obvykle po několika dnech významně ustoupí. Nicméně noha by se nemělo načítat příliš brzy.

Mírné zatížení lýtka může být po asi jednom týdnu bezproblémové. Pacienti mohou zpravidla sami posoudit, jaká úroveň stresu je přiměřená na základě nástupu bolest.

  • Ihned po prvním výskytu typické bolesti musí být veškerá sportovní aktivita zastavena (P - pauza).
  • Zejména cílené chlazení postižené oblasti (E - led) může zkrátit dobu do úplného vyléčení a natržený sval vlákno v lýtku enormně.
  • Nadměrnému otoku lýtka, které může prodloužit dobu hojení, je třeba se vyhnout aplikací a kompresní obvaz (C-komprese).
  • Kromě toho, noha ovlivněn roztrhané svalové vlákno na lýtku by mělo být pokud možno vyvýšeno (výška H).