Cvičení s Therabandem | Cvičení pro existující artrózu kolena

Cvičení s Therabandem

  • Opravte theraband v úrovni kolen k pevnému předmětu (židle / topení / zábradlí /.) a jděte s noha do výsledné smyčky, takže theraband je pod prohlubní vašeho kolena. Váš pohled / pozice směřuje k theraband.Nyní lehce pokrčte kolena a pak si vezměte noha / hip zpět do prodloužení proti napětí Thera band.

    Vydržte 10 sekund a poté změňte noha. 3 průchody každý.

  • Uvažte Theraband kolem dolních končetin mírným napětím těsně nad kotníky. Postavte se volně a na šířku ramen.

    Nyní zvedněte pravou nohu ze země a veďte ji proti napětí Therabandu směrem ven, nahoru. Vydržte v této poloze po dobu 3 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy (ale nedávejte nohu na podlahu!). 10 opakování, poté vyměňte nohu.

  • Při třetím cviku stojte s předloktím podepřenýma na čtyřech nohou.

    Theraband je upevněn pod pravou nohou, konce držíte ve svých rukou. Nyní natáhněte nohu dozadu proti odporu pásku a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. 15 opakování, poté změňte strany.

Bolest během fyzioterapie

Fyzioterapeutická cvičení pro koleno artróza by měl být v bolest-bezplatná oblast. Pokud tomu tak stále není, je třeba snížit zátěž při cvičení. Izometrická cvičení jsou k tomu vždy vhodná, protože nevyžadují velké amplitudy pohybu.

Kromě posilovacích cvičení jsou pro koleno užitečná také pasivní opatření bolest. Koleno lze mobilizovat pomocí ručních úchopů a může mít analgetický účinek. The bolest je maskován mechanickým stimulem, který je generován při mobilizaci kolena.

Moře synoviální tekutina je vytvořen a chrupavka je lépe zásobena. Další informace najdete v článcích Ruční terapie a mobilizační cvičení. Chcete-li uvolnit svalstvo, masáž lze provést uchopení.

Napětí svalu je sníženo a více krev je vytvořen oběh. Aby nezanedbal pohyblivost kolena, může terapeut pohybovat kolenem bez samotného pacienta nebo s jeho pomocí. Abyste zůstali aktivní, můžete stále provádět cvičení z kyčle.

Mnoho svalů kyčle vede ke kolenu a může tak nepřímo posilovat kolena. Některá cvičení jsou uvedena v následujícím textu. 1 Cvičení Ležíš na svém žaludek s rukama a nohama nataženými na podlaze.

Nyní trochu zvedněte obě nohy z podlahy. Ohněte ruce a také je zvedněte. Ruce a nohy držte vzhůru.

Podívejte se lícem dolů. 2 Cvičení Ležíš na svém žaludek s pažemi nataženými nahoru. Váš obličej směřuje dolů.

Vaše nohy jsou nahoře natažené. Použijte své končetiny k malým a rychlým hackerským pohybům. 3 Cvičení Ležíte na zádech a paže máte po stranách dolů.

Nohy jsou natažené. Kráčejte nohama společně ke stropu, kam až dosáhnete. Znovu je spusťte dolů a cvičení opakujte.

Chcete-li toto cvičení zvýšit, můžete ležet na posteli s horní částí těla a nohy jsou v převisu. Spojte obě nohy k sobě. Pomalu jděte ke stropu a znovu je spusťte. Kráčejte pomalu a nepokládejte nohy na podlahu. Když jsou nohy dole, neměly by být níže než vaše tělo.