Flurbiprofen pastilky

Produkty

Flurbiprofen pastilky byly schváleny v mnoha zemích od roku 2009 (Strepsils Dolo, dříve Strepsils). V jiných zemích je droga na trhu již léta. Generika byla poprvé schválena v roce 2016.

Struktura a vlastnosti

Flurbiprofen (C15H13FO2, Mr = 244.2 g / mol) je racemát a existuje jako bílý krystal prášek to je prakticky nerozpustné v voda, Jako ibuprofen, flurbiprofen patří do skupiny derivátů kyseliny propionové a je to fluorovaný bifenylový derivát.

Účinky

Flurbiprofen (ATC M01AE09) je nesteroidní protizánětlivé léčivo s protizánětlivými a analgetickými účinky. Ne anestetizuje a není lokální anestetikum. Účinek se zpozdí po více než půl hodině a přetrvává po dlouhou dobu, po dobu 2-3 hodin. Flurbiprofen se vstřebává zažívací trakt.

Indikace

Pro krátkodobou symptomatickou léčbu bolestivého zánětu hltanu sliznice (např, bolení v krku).

Dávkování

Podle příbalové informace. Pastilka se pomalu rozpustí v ústa.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost, včetně na jiné NSAID
  • Poslední třetina těhotenství
  • Děti do 12 let
  • Gastrointestinální vředy, gastrointestinální krvácení, těžké kolitida, krvácení nebo poruchy krvetvorby.

Úplná opatření naleznete na štítku s drogami.

Interakce

Droga-droga interakcí jsou možné s antitrombotika, diuretika, antihypertenziva, digoxin, a sulfonylmočoviny, mezi ostatními.

Nepříznivé účinky

Nejběžnější nepříznivé účinky zahrnují: pocit tepla, pocit brnění a hořící pocit v ústa, bolest hlavyzávratě, poruchy spánku, nevolnost, průjemulcerace ústní dutiny sliznice, suché ústazažívací potíže, zvracení, nadýmání, bolest břicha.