Domácí lék proti bronchitidě

Bronchitida je zánět dýchací trakt, přesněji průdušek. Může nastat akutně nebo chronicky a je obvykle vyvolána viry. Nemoci obvykle předchází nachlazení, které pak může vést k bronchitidě.

Hlavním příznakem je závažný kašel pouze s mírným, ale tvrdým sputem. Kromě toho je bronchitida často doprovázena bolestmi hlavy, bolavými končetinami a horečka. Trvání onemocnění je obvykle asi 10 až 14 dní. Pokud po této době nedojde ke zlepšení, je třeba vyhledat lékaře.

Používají se tyto prostředky pro domácnost

Proti bronchitidě lze použít následující domácí léky:

  • Kuřecí polévka
  • Zázvor
  • Quarkwrap
  • Cibulová šťáva
  • Čaj
  • Vdechování s bylinkami a éterickými oleji
  • Vdechnutí solí
  • Prsní zábaly a obklady

Použití Teplou kuřecí polévku lze připravit doma pouze z několika ingrediencí. Účinek Kuřecí polévka má různé aspekty účinku, které mohou pomoci proti bronchitidě. Mezi ně patří vitamíny a zinek obsažený v polévce, který podporuje imunitní systém a podporovat hojení bronchitidy.

Co je třeba vzít v úvahu? Alternativně lze kuřecí polévku připravit bez masa a zeleniny. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Kuřecí polévka může také pomoci proti nachlazení. Použití Zázvor lze připravit čerstvý jako čaj vyluhováním malých kousků zázvoru horkou vodou. Účinek Kořen obsahuje protizánětlivé účinné látky, které mají inhibiční účinek na viry v průduškách a dodatečně podpírat imunitní systém.

Co je třeba vzít v úvahu? Před vypitím by měl být zázvorový čaj namočený alespoň deset minut. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Zázvor může také pomoci při zánětu dutin a bolestech v krku. Použití Pro tvarohový zábal je třeba trochu tvarohu mírně zahřát a poté nanést na hadřík. Hotový obal lze umístit na truhla a v případě potřeby svázané ručníkem nebo podobným materiálem.

Účinek Kyselina mléčná bakterie obsažené v tvarohu mají protizánětlivý účinek na dýchací trakt. Co je třeba dodržovat? Tvarohový obal by měl být odstraněn.

Jakmile tvaroh začne vysychat. Poté by měla být pokožka důkladně očištěna. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Quark wrap také pomáhá při zánětu kloubů a úžeh. aplikace Cibule džus je dobrým příkladem domácího léku, který lze snadno vyrobit a aplikovat doma. Za tímto účelem je trouba nejprve předehřátá na střední úrovni.

Jsou zapotřebí dvě cibule, které jsou nakrájeny na jemné kostky. Nyní jsou trochu poléváni med ve dobře uzavíratelné nádobě a nádoba je utěsněna. Ujistěte se, že nádoba je dobře viditelná zvenčí.

V předehřáté troubě se sklo zahřívá, dokud z cibule nevyteče šťáva. Poté, co sklo vychladne, cibule kostky by měly být odfiltrovány přes síto. Cibule Effect obsahuje různé účinné látky, které mají vykašlávací účinek na dýchací trakt.

Výsledkem je, že zaseknutý hlen může být lépe rozpuštěn, a proto může být lépe vykašlán nebo vykašlán. To zase vede ke zlepšení dýchání a ke zmírnění příznaků. Co je třeba vzít v úvahu?

Pro optimální účinnost jednu polévkovou lžíci cibule šťáva by měla být přijata s každým jídlem. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Cibulový džus lze také použít na nachlazení a bolesti uší.

Použití K léčbě bronchitidy jsou vhodné různé čaje. Patří mezi ně bylinné čaje jako např heřmánek čaj, šalvěj čaj nebo fenykl čaj. Stejně tak hotové čajové směsi pro léčbu bronchitidy lze zakoupit v lékárnách nebo lékárnách.

Efekt Pití čaje má mnoho různých aspektů účinku. Jedním z nich je příjem dostatečného množství tekutiny, což je považováno za naprosto zásadní součást léčby bronchitidy. Důvodem je zvýšená spotřeba tekutin v těle v důsledku kašle a zvýšená tělesná teplota.

Čaj má navíc uklidňující účinek, protože teplá tekutina zklidňuje podráždění. Kromě toho buňky imunitní systém se aktivují v oblasti ústní dutiny sliznice, která zajišťuje zvýšenou obrannou reakci těla proti patogenům způsobujícím bronchitidu. Nakonec různé čaje obsahují různé účinné látky, které mohou mít přímý protizánětlivý účinek. Co musíte vzít v úvahu?

Aby měl čaj dostatečný účinek, měli byste vypít asi 2 až 3 litry denně. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Čaj může také pomoci při nachlazení, sinusitida a chrapot.

Aplikace pro inhalace s bylinkami a éterickými oleji v případě bronchitidy se předem doporučuje konzultace v lékárně. Možné byliny zahrnují heřmánek a fenykl. Eukalypt a tymián patří k éterickým olejům.

Inhalace by mělo být provedeno pomocí parního inhalátoru. Je důležité to zajistit dýchání je klidný a dokonce i během inhalace. Pokud pocítíte závratě nebo jiné příznaky, měla by být inhalace přerušena.

Účinek Inhalace s bylinkami a éterickými oleji může mít očistný účinek na dýchací cesty a zkapalnit hlen, který tam sedí. Tím může být hlen lépe odstraněn. Co je třeba vzít v úvahu?

Esenciální oleje mohou způsobit podráždění dýchacích cest. Inhalace bylinami a éterickými oleji by proto měla být prováděna opatrně pouze při prvním pokusu a měla by být znovu přerušena, jakmile ucítíte podráždění. Mohou také nastat alergické reakce nebo záchvaty.

Proto je také vhodné zjistit si před použitím přísady. Inhalace s éterickými oleji se nedoporučuje, zejména u starších lidí a dětí, protože může dojít k silné alergii. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Při nachlazení může pomoci také vdechování bylin a éterických olejů. Aplikace Pro inhalaci solným roztokem se přidá 0.9 g soli do 100 ml předem převařené a ochlazené vody. Alternativně lze solný roztok zakoupit v lékárně.

Účinek Inhalace solí nebo solným roztokem vede k mobilizaci viskózního hlenu v dolních dýchacích cestách. Co je třeba vzít v úvahu? Vlastní solný roztok by měl být použit do jednoho dne.

Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Inhalaci solí lze také použít při zánětu dutin. Použití Hruď obklady a zábaly jsou oblíbené domácí léky na zmírnění příznaky bronchitidy.

Typ komprese lze přizpůsobit převládajícímu příznaku. Například pro studený tvaroh lze použít studené obklady. Brambory jsou zvláště vhodné jako vodiče tepla pro teplé obklady.

Pro zavinutí nebo obálku by měl být použit vhodný hadřík, například z bavlny. Cibuli a byliny lze také použít jako přísadu do obalu. Efekt A truhla obklad nebo obklad má přímý místní účinek na podrážděné a poškozené dýchací cesty.

To je může uklidnit a ulevit bolest or kašel příznaky. Kromě toho má stimulační účinek na imunitní systém. Co je třeba vzít v úvahu?

Pokud se používá mokrý obal, je třeba dbát na to, aby po ústupu tepla nevedl k ochlazení příslušné oblasti. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Obklady na hrudi mohou také pomoci proti nachlazení nebo astmatu, obklady mohou také pomoci proti lokalizovaným bolest v pažích nebo nohou.

  • Se silným kašlem má ochlazení hrudníku často uklidňující účinek
  • Naproti tomu teplé obklady lze použít k vyrovnání převládajícího pocitu únavy a nachlazení.