Kolejnice pro noční skladování | Cvičení Hallux valgus

Noční skladovací lišta

Dalším opatřením je noční skladovací kolejnice. Vzhledem k tomu, že by stélky měly být v botách nošeny během dne, nelze chodidlům náležitě ulevit a regenerovat. Dlahy pro noční skladování jsou pro tento účel ideální.

Jsou připevněny k noze zvenčí a jsou upevněny až nad palec. Používají se pouze k zotavení přes noc, nikoli ke změně vadné polohy. Lze také nosit speciální rozmetadla prstů.

Ty mají také pomoci s relaxace, protože prsty jsou velmi blízko sebe kvůli posunutému kosti. Tyto rozmetadla prstů však nelze nosit v botách. Je důležité si uvědomit, že vložky nezmiňují příznaky bezprostředně po vložení, ale spíše to, že jejich delší nošení aktivuje svaly chodidel a teprve potom mohou poskytnout úlevu. Pokud nedojde ke zlepšení, je třeba zvážit chirurgický zákrok.

Shrnutí

A Hallux valgus je obvykle způsobena špatnými, příliš těsnými, příliš malými, příliš špičatými botami, které se nosí po delší dobu, pokud hallux valgus není dědičný. To způsobí posunutí metatarzální kosti a tím vytlačování z metatarsofalangeální kloub palce na noze. Tato boule je nejvýznamnějším příznakem a Hallux valgus.

Kromě špatné obuvi, rodinné anamnézy stresu nebo a malposition nohou může být příčinou a Hallux valgusAktivní mobilizace pomocí malých předmětů mezi prsty nebo obecná mobilizace nohou spolu s posilovacími cvičeními na oblouk může snížit bolest a zlepšit statiku nohou. Kromě aktivní terapie mohou vložky snížit bolest a stimulovat citlivost. Pokud konzervativní terapie a vložky nepřinesou žádné zlepšení, je poslední možností chirurgický zákrok.

Posunutá oblast je uvedena do správné polohy pomocí desek a šroubů a šlachy, kapsle a svaly jsou fixovány ve fyziologické poloze. Po 10 týdnech je pacient plně schopen pracovat ve stresu znovu, v závislosti na jeho stavu stav.