OP, co se děje | Syndrom nárazů ramen

OP, co se děje

Chirurgie, co se děje Chirurgie pro rameno syndrom nárazu by měla být poslední terapeutickou možností po aplikaci konzervativních možností léčby. V tomto případě se pacient může dobrovolně rozhodnout pro operaci. Plánovaná operace může být provedena minimálně invazivně, a proto obvykle zanechává pouze dvě až tři velmi malé jizvy.

  • Ve většině případů je součástí akromion se při operaci vypiluje tak, že prostor mezi akromionem a zanícenou šlachou šlachy musculus supraspinatus se stává širší.
  • V případě léze nebo natržení šlachy může být při operaci refixována na kost nebo jinou část šlachy.
  • Pokud jsou kalcifikace přítomny na jednom nebo více šlachy, lze je odstranit.
  • Pokud bursa pod akromion je opakovaně zanícená, lze ji odstranit.

Délka OP/Jak dlouho hospitalizace po OP

Vzhledem k tomu, že operace může být provedena minimálně invazivním způsobem, trvá pouze jednu až dvě hodiny. Poté následuje doba odpočinku v zotavovací místnosti, která se u jednotlivých pacientů liší a obvykle trvá jednu až tři hodiny. Po této době může být pacient většinou přeložen na normální oddělení. Vzhledem k tomu, že operace se provádí jako lůžková a pod Celková anestezie, pacient musí buď strávit předchozí noc v nemocnici, nebo se tam dostavit naprázdno žaludek ráno před operací. Po operaci obvykle následuje krátká hospitalizace v délce dvou až tří dnů, během které je již zahájena pooperační léčba.

OP doléčení/lék proti bolesti

Pooperační léčba ramene syndrom nárazu zahrnuje: Fyzioterapie začíná v nemocnici první nebo druhý den po operaci. V závislosti na pokynech operatéra lze operovanou paži pasivně i aktivně mobilizovat ve schválených směrech pohybu. Po pobytu v nemocnici fyzioterapie pokračuje ambulantně až do obnovení síly, pohyblivosti a funkce operovaného ramene. Automatická pohybová dlaha může v některých případech podpořit fyzioterapeutickou práci, v nemocnicích se již používá a lze ji zapůjčit k použití doma.

Po každé operaci ramene se aplikuje ramenní bandáž, která chrání a znehybňuje rameno; ve většině případů se musí nosit trvale během dne pouze první týden. Po zvláště náročných operacích, například se suturou šlachy, se musí obvaz nosit obvykle až 6 týdnů, v jiných případech může být nutné uložit paži do únos dlaha. Ve většině případů po operaci ramene syndrom nárazu, nesteroidní antirevmatika jako např ibuprofen or Diklofenak se doporučují na krátkou dobu, protože tyto léky mají jak analgetický, tak protizánětlivý účinek. Čistý léky proti bolesti jako Novalgin lze také použít. Komplexní informace na toto téma naleznete v těchto článcích:

  • Pooperační fyzioterapie
  • Automatická pohybová dlaha
  • Nošení ramenního popruhu
  • Příjem léků proti bolesti a protizánětlivých léků orientovaný na poptávku
  • MTT po operaci impingementu ramene
  • Fyzioterapie syndromu nárazového ramene