OP, co se děje | Syndrom nárazů ramen

OP, co se děje

Chirurgie, co se děje Chirurgie pro rameno syndrom nárazu by měla být poslední terapeutickou možností po uplatnění konzervativních možností léčby. V takovém případě se pacient může dobrovolně rozhodnout podstoupit operaci. Plánovanou operaci lze provést minimálně invazivně, a proto obvykle zanechává jen dvě až tři velmi malé jizvy.

  • Ve většině případů je součástí akromion je během operace vypilován, takže prostor mezi akromionem a zanícenou šlachou musculus supraspinatus se rozšiřuje.
  • V případě poškození nebo natržení šlachy může být během operace znovu fixována na kost nebo jinou část šlachy.
  • Pokud jsou na jednom nebo více kalcifikacích šlachy, mohou být odstraněny.
  • Pokud bursa pod akromion je opakovaně zapálen, lze jej odstranit.

Doba trvání OP / Jak dlouho zůstane v nemocnici po OP

Protože operaci lze provést minimálně invazivním způsobem, trvá to jen jednu až dvě hodiny. Následuje doba odpočinku v zotavovně, která se u jednotlivých pacientů liší a obvykle trvá jednu až tři hodiny. Po této době může být pacient obvykle převezen na normální oddělení. Vzhledem k tomu, že operace je prováděna jako hospitalizovaný a pod Celková anestezie, pacient musí buď strávit předchozí noc v nemocnici, nebo se tam prezentovat na prázdno žaludek ráno operace. Po operaci obvykle následuje krátká hospitalizace v délce dvou až tří dnů, během níž je pooperační léčba již zahájena.

OP následná léčba / lék proti bolesti

Pooperační léčba ramene syndrom nárazu zahrnuje: Fyzioterapie začíná v nemocnici první nebo druhý den po operaci. V závislosti na pokynech chirurga lze operovanou ruku pasivně a aktivně mobilizovat ve schválených směrech pohybu. Po pobytu v nemocnici pokračuje fyzioterapie ambulantně, dokud se neobnoví síla, pohyblivost a funkce operovaného ramene. Automatická pohybová dlaha může v některých případech podporovat fyzioterapeutickou práci, je již používána v nemocnicích a lze ji zapůjčit doma.

Po každé operaci ramene se na ochranu a znehybnění ramene aplikuje bandáž ramene; ve většině případů to musí být permanentně nošeno pouze během prvního týdne. Po obzvláště obtížných operacích, například při šití šlachy, je nutné obvaz obvykle nosit až 6 týdnů, v jiných případech může být nutné umístit paži do únos dlaha. Ve většině případů po operaci ramene syndrom nárazu, nesteroidní antirevmatické léky jako např ibuprofen or Diklofenak se doporučují na krátkou dobu, protože tyto léky mají analgetický a protizánětlivý účinek. Čistý léky proti bolesti jako Novalgin lze také použít. Podrobné informace o tomto tématu naleznete v těchto článcích:

  • Pooperační fyzioterapie
  • Automatická pohybová dlaha
  • Nosit ramenní popruh
  • Poptávkový příjem bolesti a protizánětlivých léků
  • MTT po operaci nárazem do ramene
  • Fyzioterapie syndromu nárazového ramene