Fyzioterapie | Cvičení pro Piriformisův syndrom

Fyzioterapie

Fyzioterapie je také dobrou léčbou Piriformis syndrom. Vzhledem k tomu, že problémy jsou způsobeny svalovými problémy, má ošetřující fyzioterapeut k řešení problému řadu terapeutických přístupů. Patří mezi ně například uvolnění svalů masáží nebo stimulací takzvaných spouštěcích bodů.

Speciálně vyškolení fyzioterapeuti se také mohou pokusit pozitivně ovlivnit piriformis sval pomocí ultrazvuk terapie, stejně jako teplo, chlad a elektroterapie. Dalším podstatným bodem terapie je také nalezení původu problémů. Může se jednat například o jednostranné činnosti, příliš mnoho sedavé práce nebo chyby v pohybové sekvenci.

Vyhýbáním se a nápravou těchto věcí lze v mnoha případech pozitivně ovlivnit průběh nemoci a předcházet pozdějším problémům. Velká část fyzioterapeutické léčby bude také sestávat z výše uvedeného a mnoha dalších cviků k protažení, uvolnění a posílení piriformis sval. Je důležité dát pacientovi lepší povědomí o svém těle a pochopit, jak je důležité pravidelně cvičit i po skončení léčby.

Akupunktura

Akupunktura, jako tradiční čínská léčebná metoda, může také pomoci zmírnit příznaky piriformis syndrom.Rozdíl mezi akupunktura a západní medicína spočívá v tom, že se předpokládá, že po těle procházejí životní dráhy, tzv. meridiány, kterými proudí životní energie Qi. S pomocí akupunktura, jsou určité body na meridiánech stimulovány k obnovení nerušeného toku životní energie. Ošetření se provádí pomocí nejmenších špendlíků.

Pro léčbu problémů piriformis sval, akupunkturní bod na poledníku žlučník je obvykle vybrán. Tento poledník probíhá od vnějšího úhlu oka ke čtvrtému prstu na noze. Akupunkturní bod GB30 zvolený pro terapii se nachází mezi stehno kost a kříže a je stimulován pomocí malých jehel během léčby.

Během akupunkturní léčby jehly obvykle zůstávají v těle několik minut a poté je terapeut odstraní. V závislosti na typu a závažnosti bolest, může být zapotřebí několik sezení, než bude dosaženo úspěchu. U některých pacientů však často dochází k okamžitému zlepšení bolest.