Fyzioterapie pro artrózu akromioklavikulárních kloubů | Artróza ramenního kloubu (AC kloub) - cvičení

Fyzioterapie pro artrózu akromioklavikulárních kloubů

Fyzioterapie pro akromioklavikulární kloub artróza zahrnuje bezbolestnou mobilizaci kloubu, udržování širokého subakromiálního prostoru tak, aby nebyl kladen důraz na otočná manžeta, ošetření okolních struktur měkkých tkání a v případě potřeby aplikace bolest- uvolňující a protizánětlivé techniky při akutním podráždění. Výše uvedený cvičební program by měl být procvičován během fyzioterapie a zvláštní pozornost by měla být věnována ochranným mechanismům a nesprávnému držení těla, aby pacient mohl trénovat správně a bezpečně doma. Mobilizace ACG může být dosažena manuálními terapeutickými technikami.

Zde se pacient uchopí blízko kloubu a povrchy kloubu se jemným tlakem pohybují proti sobě. Tato technika by měla být bezbolestná a měla by být prováděna pouze tehdy, když chrupavka je stále dostatečně dobrý stav aby mobilizace nevyvolávala podráždění. Zvětšení subakromiálního prostoru lze velmi dobře provést také manuální terapií ve fyzioterapii.

Rameno hlava může být mobilizován ručně terapeutem v kloubu dolů. To by nemělo způsobit žádné bolest. Plášť měkkých tkání je ošetřen různými technikami.

Příčné tření na šlachy z otočná manžeta může zvýšit krev cirkulaci a mobilizaci tkáně. Bolest lze také dosáhnout úlevy. Příčné tření je selektivní masáž rukojeti pojivové tkáně struktury, jako je fascie, lze oddělit od adhezí.

Často svaly Schutlera krk jsou napjaté kvůli uvolnění postojů. To lze také léčit ve fyzioterapii ramenní kloub artróza. Spouštěcí bodová terapie, funkční ošetření měkkých tkání nebo masáže mohou zmírnit bolest, zlepšit výživovou situaci tkáně a udržet ji v pohybu.

Fyzioterapii akromioklavikulárního kloubu mohou navíc završit aplikace za tepla nebo za studena, zejména v případě aktivovaného podráždění. artróza. Pohybová cvičení jsou také součástí fyzioterapeutické léčby. V tomto ohledu by vás mohl zajímat článek o fyzioterapii potrhaných vazů ramene.