Pravidla chování / doba trvání Obnovovací gymnastické cvičení a doba trvání

Pravidla chování / doba trvání

Tato první cvičení jsou zaměřena hlavně na aktivaci děložní regrese, aktivaci poporodního toku a stimulaci krev oběh v pánevní dno plocha. Cvičení by se měla nejlépe provádět po kojení. Během kojení hormon oxytocin je uvolněna, což je zodpovědné za regresi děloha.

Tento proces regrese lze zesílit vhodnými cvičeními. Ze dne na den děloha se vrátí do své normální velikosti, což lze zjistit pomocí palpačního vyšetření břicha. Pokud je proces opožděný, doporučuje se terapeutická poloha náchylná, ve které pacientka leží na posteli s břichem ve stoje, aby se na břicho dostal trochu větší tlak.

Pokud je vzdálenost mezi přímou diastázou (oblast mezi přímkou břišní svaly) je větší než 2 příčné prsty, lze k podpoře pacienta použít břišní obvaz. The šestinedělí trvá 6 týdnů a je charakterizován doprovodným tokem po porodu a silnou regresí děloha. Postpartum je vysoce infekční a je rozděleno do několika fází.

Během této doby by matka měla věnovat zvláštní pozornost vlastní hygieně, aby bradavka lze se vyhnout zánětu nebo jiným zánětům způsobeným po porodu. Během těchto 6 týdnů by matka měla postupovat pouze podle výše uvedeného plánu a vyhýbat se silným cvicením na břicho. Jogging, plavání a další obvyklé sporty by také měly být obnoveny až po skončení období po porodu a především by měly být objasněny ošetřujícím gynekologem.

Po poporodním období by měl být proveden přinejlepším regresní kurz. Toto často nabízejí porodní asistentky a trvá to 1–2 měsíce. Matka se učí prodloužené břišní a pánevní dno cvičení, která by měla dělat doma.

Cvičení v regresní gymnastice

Relaxace cvičení na bederní páteř, ISG a boky (zejména relaxační po těhotenství) Poloha na čtyřech místech: Přemostění: Poloha na zádech, paže položené vedle těla, lopatky stažené k sobě, bederní páteř pevně na podpěře, zvedněte pánev (postavte most), napněte pánevní dno Rovné a úhlopříčné drcení: Posuňte ruce přes stehna ke kolenům, pohybujte se bokem kolem nohou Kolena a ohyby Všechna cvičení by měla být prováděna přiměřeně a měla by být zcela individualizována a upravována. Před provedením regresní gymnastiky by měl být konzultován lékař.

  • Poloha na zádech: Nohy otočené nahoru a nakloněné doprava a doleva
  • Poloha na zádech: zvedněte pánev a pokládejte obratle jeden po druhém
  • Poloha na zádech: otočte kolena k sobě a znovu je odvalte
  • Napněte pánevní dno během výdechu (viz výše)
  • Rukou a protilehlým kolenem zatlačte do podlahy a zvyšte napětí pánevního dna
  • Zatlačte hrudní páteř ke stropu a nechte ji poklesnout