Bolest hrudní kosti během tréninku Cvičení na bolest na hrudi

Bolest hrudní kosti během tréninku

Bolest na hrudi může také nastat během tréninku. Obvykle se to stane, když není dostatečné zahřátí a strečink před tréninkem nebo při přetížení svalů příliš intenzivním tréninkem. Špatné provedení pohybů, zejména během cílené silový trénink, může také vést k napětí a výsledkům bolest.

Pokud jsou hmotnosti příliš vysoké, kmeny nebo natržený sval Mohou také nastat vlákna, která vyžadují další ošetření. Chyba, kterou mnoho sportovců dělá během tréninku, je příliš jednostranný trénink. Pokud například pouze truhla svaly jsou trénovány a ne protivník, zejména zádové svaly, dochází k nerovnováze, k níž může dojít křeče, zkracování svalů, omezený pohyb, špatné držení těla a bolest. Během tréninku je proto důležité vždy se ujistit, že je tato odrůda pestrá, a věnovat jí dostatek času před a po zahřát a protáhnout se.

Terapie / léčba

Terapie a léčba bolest na hrudi jakéhokoli druhu vždy závisí na příčině bolesti. Kromě svalových problémů se vyskytují i ​​závažnější nemoci, jako jsou problémy s žaludek, jícen nebo páteř mohou také způsobit bolest. Před zahájením léčby nebo léčby je proto důležité nechat si diagnózu potvrdit zkušeným lékařem.

V případě, že bolest na hrudi je způsobeno špatným držením těla a napětím nebo příliš intenzivním nebo nesprávným tréninkem, fyzioterapeutická léčba může obvykle dostat problémy dobře pod kontrolu. Terapie pak zahrnuje mimo jiné: Pokud u sebe zaznamenáte problémy, které se časem zhorší nebo se vyskytnou bez zjevné příčiny, neváhejte se poradit s lékařem, abyste vyloučili závažnější onemocnění, a pokud je to nutné, zahajte léčbu.

  • Topení a / nebo chlazení
  • Elektroléčba ke stimulaci a uvolnění svalů
  • Ruční terapie
  • masáže
  • Trénink držení těla
  • Cílené strečink a posilovací cvičení, která mají postiženým pomoci uchopit bolest a zajistit, že z dlouhodobého hlediska nebudou bez bolesti.