Příznaky prasknutí manžety rotátoru | Fyzioterapie pro prasknutí manžety rotátoru

Příznaky prasknutí manžety rotátoru

Příznaky a otočná manžeta prasknutí se liší v závislosti na jeho příčině.

  • Pokud se šlacha při nehodě roztrhne, postižená osoba trpí akutním bodným ramenem a paží bolest.
  • V případě velkých trhlin již nemusí být možné některé pohyby, jako je roztažení nebo zvednutí paže, provést úplně nebo vůbec. V druhém případě se mluví o pseudoparalýze.
  • Související s opotřebením otočná manžeta slzy jsou mnohem častější.

    To znamená, že šlacha byla po mnoho let přetížena, a proto již není tak odolná proti roztržení. Pokud jsou jen malé slzy, postižená osoba často zůstává bez stížností. The bolest zvyšuje pouze jako stav postupuje.

  • I v noci v klidu jsou trpící sužováni bolest - ležet na postižené straně je nemožné.
  • Kromě bolesti může také nastat funkční porucha ve smyslu omezeného pohybu a snížené síly v paži.

    Výsledkem je, že každodenní činnosti, zejména práce nad hlavou, již nelze zvládnout. Může být snížena kvalita života. Pokud postižená osoba zaujme úlevu, rameno je stále více ztuhlé.

Možná příčina prasknutí manžety rotátoru

Je-li akutní bolest ramene se vyvíjí po pádu na nataženou paži nebo pokud se v průběhu let vklouzla bolest ramen v důsledku přepětí nebo opotřebení, důvodem může být slza v tzv. otočná manžeta. Tato svalová skupina zajišťuje hlava of pažní kost v kloubní objímce a zajišťuje bezpečné zvedání a otáčení ramene. Pokud jeden nebo více svalů nebo šlachy cestování této svalové skupiny je známé jako prasknutí rotátorové manžety (roztržená šlacha ramene).

Obvykle to ovlivňuje šlachu horní kostní sval (šlacha supraspinatus), protože je zúžen kostnatými strukturami akromion a nemůže se pohybovat v případě nadměrného nebo nesprávného naložení nebo opotřebení. Důsledek: Šlacha se trhá. Častěji postiženy jsou předem poškozené šlachynapř. B.

přes mnoho let režijní práce nebo režijní sporty jako tenis. Čím je člověk starší, tím je pravděpodobnější slza rotátorové manžety je. Ve skutečnosti je postižen téměř každý druhý člověk nad 70 let.