Které stroje jsou vhodné pro trénink zadních svalů? | Jak mohu posílit zádové svaly?

Které stroje jsou vhodné pro trénink zadních svalů?

Podle rčení, „silná záda neví bolest“. Na tomto přísloví je spousta pravdy: protože příčinou problémů se zády jsou často příliš slabě vyvinuté zádové svaly. Každý, kdo chce cíleně rozvíjet tyto svaly, musí být aktivní.

Ale stojí to za to, protože posiluje celé svaly zad, ramen a hýždí a předchází problémům se zády. Zpět trénink na stroji nejen zlepšuje pevnost, ale také mobilitu. Výhodou nácviku vybavení je, že u některých strojů lze trénovat celé zádové svaly a jiné stroje konkrétně a jednotlivě trénují různé skupiny zad.

Cvičení na roztažení bar or příčné zvedánínapříklad trénujte celé záda, ale zejména hluboké zádové svaly. Totéž platí pro hyperextenze stroje. Na druhou stranu cviky zatahování zátěže trénují hlavně povrchové svaly, jako je například sval latissimus.

Další výhodou trénink zad na stroji je to, že tréninková závaží mohou být zvolena tak, aby optimálně odpovídala tréninku stav zadních svalů. Je důležité věnovat pozornost správnému provedení. Je důležité provádět všechna cvičení pomalu a koncentrovaně a ne s hybností. Doporučuje se na začátku zvolit vhodná cvičení s vyškoleným trenérem nebo fyzioterapeutem a být poučeni.

Co vlastně znamená „bolest zad“?