Cvičení jógy pro začátečníky | Jóga pro začátečníky

Cvičení jógy pro začátečníky

prostý jóga cvičení, která jsou vhodná i pro začátečníky, jsou například klasický pozdrav slunce, který je základem mnoha různých forem jógy. Vycházíte ze stoje a soustředíte se na vlastní tok dýchání. Ze stoje dáte ruce na podlahu, v proudu vašich dýchání jedna noha je umístěn dozadu, pak je horní část těla zvednuta tak, aby přední část stehno je natažené.

Jeden přijde do „dívajícího se psa dolů“, tělo je v poloze obráceného V, poté sleduje polohu kobry a poté protahuje druhého noha. Poté následuje poloha kobry, aby se protáhla druhá noha. Cvičení lze provádět několikrát za sebou.

Pozdrav slunci je vhodný jako rozcvička, stimuluje kardiovaskulární systém a připravuje psychiku na následující trénink. Dalším cvičením pro začátečníky je trojúhelník. Ze široké rozkročené polohy se jedna noha otočí ven, druhá se dívá dopředu.

Paže ze strany chodidla směřující ven se zvedne a natáhne, protilehlé paže se položí dlaní ruky za záda. U Atmugnu je tělo nakloněno do strany (směrem k noze otočené směrem ven) na stejné straně je podepřen na podlaze, protilehlá ruka je natažená ke stropu, pohled sleduje ruku. Poté se cvičení provádí na druhé straně. Jedná se o cvičení k protažení kyčelních svalů, ke stabilizaci a posílení zad a gluteálních svalů ak prohloubení dýchání. Další cvičení jsou pozice válečníka, pozice stromu, kobra a pes, z nichž některá jsou již zahrnuta v pozdravu Slunce. Nejlepším způsobem, jak se cvičení naučit, je sledovat videa, na nichž následuje několik pohybů a zohledňuje se dýchání.

Která cvičení jsou vhodná doma?

Krása jóga je, že téměř všechna cvičení a ásany lze dělat bez jakýchkoli AIDS. To znamená, že všechna správně zvládnutá cvičení lze v rámci domácího cvičení provádět také doma. Měli byste si vybrat cviky, které již můžete provádět bezpečně a kontrolovaně, protože pokud je doma nekontrolujete, mohou se vplížit chyby, které mohou vést k trvalému namáhání klouby nebo svalové napětí.

Existuje široká škála nabídek, jako jsou videa na YouTube, aplikace, plakáty, časopisy a mnoho dalších, které představují úplnou nabídku jóga cvičení doma. Pokud si však nejste jisti nebo v bolest, měli byste vždy hledat opravu od profesionála. Zejména začátečníci by se měli ujistit, že dělají cvičení, která jsou přesně poučená a přinejlepším se při tom ovládají pomocí zrcadla cvičení jógy doma.

Populární domácí cvičení jsou pozdrav slunce, trojúhelník, kobra, pes a válečník (viz cvičení pro začátečníky), ale také luk, dítě, židle a ramenní můstek jsou cvičení, která lze dobře provádět doma , protože zabírají velmi málo místa, žádné nepotřebují AIDS a obsahují několik dynamických přechodů, takže je lze provést, i když je málo místa, nebo například na kobercích. Cvičení jógy pro domácí použití jsou integrovány do každodenní rutiny mnoha lidí. Často nezabírají mnoho času, ale zajišťují rychlou aktivaci svalů a soustředění a soustředění mysli. Jeden si může odpočinout v každodenním životě a udělat něco dobrého pro tělo i mysl prostřednictvím dynamické aktivní přestávky. Další cvičení najdete v části: Cvičení jógy