Biotin: Posouzení bezpečnosti

Expertní skupina pro Spojené království pro EU Vitamíny a Minerály (EVM) naposledy hodnoceno vitamíny a minerály pro bezpečnost v roce 2003 a stanovily takzvanou bezpečnou horní úroveň (SUL) nebo orientační úroveň pro každou mikroživinu, pokud bylo k dispozici dostatek údajů. Tato úroveň SUL nebo naváděcí úroveň odráží bezpečné maximální množství mikroživiny, které nezpůsobí žádné vedlejší účinky při každodenním užívání ze všech zdrojů po celý život.

Maximální bezpečný denní příjem pro biotin je 1,000 ug. Maximální bezpečný denní příjem pro biotin je 20krát vyšší než doporučený denní příjem EU (referenční hodnota živin, NRV).

Tato hodnota platí pro dospělé ve věku 19 let a starší. Nevztahuje se na těhotné ženy a kojící matky kvůli nedostatečným údajům.

Nebyly hlášeny žádné nežádoucí vedlejší účinky biotin, i po letech správa vysokých dávek.

Trvalý příjem biotinu pro terapeutické účely při 200násobku hodnoty NRV neměl za následek žádné nežádoucí vedlejší účinky. Také ve studii s diabetiky č nepříznivé účinky byly pozorovány po denním příjmu 9,000 XNUMX µg biotinu užívaného po dobu až čtyř let.

Bezpečné denní maximální množství biotinu není u německé populace zdaleka dosaženo konvenčním způsobem strava a dietní doplňky.