Může být plavání příčinou syndromu nárazu do ramene? | Syndrom nárazů ramen

Může být plavání příčinou syndromu nárazu do ramene?

Rameno syndrom nárazu je obvykle způsobeno zúžením prostoru pod akromion, který nejčastěji komprimuje šlachu svalu supraspinatus. Kromě toho tam může sedět i bursa, který tam sedí, pod tlakem. Šlacha i burza podléhají procesům remodelace související s věkem, stávají se méně pružnými a mohou se hromadit vápník, což zase snižuje jejich pružnost a klouzavost.

Spolu s kompresí a třením způsobeným těsností pod akromionto může vést k roztržení šlachy. Když je paže vyztužena do strany, prostor pod akromion je obzvláště úzký mezi 60 ° a 120 °, a proto je toto místo nejvíce bolest dojde. Rameno syndrom nárazu mohou být způsobeny pravidelnou prací nad hlavou nebo sportem, kde jsou paže často používány nad hlavou, jako např tenis, házená nebo plavání. Rameno syndrom nárazu se často vyskytuje jako příznak přetížení u sportovců nebo jako degerativní onemocnění u pacientů středního a staršího věku. Tento článek by vás mohl zajímat, pokud souvisí s tématem kalcifikovaných ramen: Kalcifikované rameno

Příznaky

Syndrom nárazů ramen má charakteristické příznaky a je diagnózou, která je do značné míry založena na příznacích Pokud je šlacha, zvláště často šlacha svalu supraspinatus, silně přetížena, může se roztrhat. To se může stát nepozorovaně ze strany pacienta, důsledkem je postupné omezení pohybu, ztráta síly a bolest. Charakteristickým rysem syndrom nárazu ramene je bolestivý oblouk nebo bolestivý oblouk.

S tímto znamením je pacient vyzván, aby zvedl obě paže do strany co nejvyšší. v syndrom nárazu ramene, oblast mezi 60 ° a 120 ° je jednoznačně nejbolestivější. Podrobnější informace o tomto tématu najdete v článku: Příznaky syndromu nárazového ramene

  • Ve většině případů to začíná zákerne s mírným nepohodlí během a po velkém stresu, například po dlouhé době práce nad hlavou.
  • V pozdějším kurzu jsou přidána pohybová omezení, zejména s únos pohyby a rotace ramene.
  • Mohou také existovat bolest v klidu nebo bolesti, když ležíte na postiženém rameni.