Co je to částečná anestézie?

Na rozdíl od obecného anestézie, anestetizována je pouze část těla v částečné nebo regionální anestezii. V této oblasti je vnímání bolest, pocity a někdy i schopnost pohybu se vylučují pomocí různých postupů. U menších zákroků může stačit pouze částečná anestézie.

U větších a rozsáhlejších postupů lze kombinovat s Celková anestezie. V závislosti na zásahu může anesteziolog (anesteziolog) použít různé metody částečné anestézie. Například infiltrace / povrch anestézie („Lokální anestézie“), zablokování periferních nervy (kondukční anestezie), procedury v blízkosti mícha (epidurální /epidurální anestézie, spinální anestézie nebo kombinované procedury) nebo intravenózní regionální anestézie.

Důvody pro částečnou anestézii

Částečná anestézie se používá k léčbě bolest během a po operaci nebo v porodnictví. Zejména je stále důležitější v roce bolest terapie během a po operaci. Důvody pro částečnou anestézii jsou například operace, které nemusí být nutně prováděny pod Celková anestezie, odmítnutí pacienta v celkové anestezii nebo vysoké riziko během operace u pacientů s těžkými již existujícími stavy.

Pokud jsou prováděny operace, které vyžadují spolupráci pacienta během procedury, je také nezbytná částečná anestézie, protože je zachováno vědomí a v případě potřeby pohyblivost. U pacientů, kteří nemají hladovění, je výhodnější také lokální nebo regionální anestézie, protože ochranná reflex jsou zachovány (kašel reflex atd.). Proto riziko žaludek obsah běh zpět a dostat se do průdušnice /plíce (aspirace) je mnohem nižší.

Pokud je však postup rozsáhlý, např. Po vážné dopravní nehodě s několika zraněními, Celková anestezie nelze se vyhnout. U pacientů s alkoholem existují některé výhody částečné anestézie kvůli zvýšenému riziku komplikací a změněnému metabolismu. Je také možné kombinovat celkovou a částečnou anestézii. I u starších pacientů je částečná anestézie někdy výhodnější a je spojena s podstatně menším počtem následných účinků. Více o tom na naší stránce pod: Anestezie u starších pacientů Jednotlivé fáze anestezie a související rizika naleznete ve fázích anestezie