Doba trvání | Cvičení pro Piriformisův syndrom

Trvání

Doba trvání a piriformis syndrom záleží na mnoha faktorech. Kvůli podobnosti příznaků u problémů s diskem, piriformis sval je někdy rozpoznán pozdě jako spouštěč příznaků. Pokud problém přetrvává po dlouhou dobu a mohla již proběhnout chronifikace, může to prodloužit průběh onemocnění.

Kdysi základní problém, a to Piriformis syndrom, byla diagnostikována a lze zahájit vlastní terapii bolest a protizánětlivé léky, jakož i fyzioterapeutická opatření, je nejdůležitějším faktorem individuální pacient. To znamená, že si pacient bude možná muset zvyknout na nové pohybové vzorce a zdržet se jiných činností. Výkon fyzioterapeutických cvičení je také nezbytný pro dobrý a hladký proces hojení.

V ideálním případě by se problémy měly výrazně zlepšit nebo dokonce zmizet nejpozději po 4 týdnech. Naopak doba trvání Piriformis syndrom lze také prodloužit, pokud nervové poškození je již přítomen nebo pokud pacient nepřistupuje k terapii důsledně a disciplinovaně. V některých vzácných případech může být nutný chirurgický zákrok, který může dále prodloužit trvání syndromu.

Příčiny

Projekt piriformis sval je hruškovitý sval, který sahá od spodního vnitřního povrchu kříže na vnitřní povrch stehno kost a patří do hluboké skupiny kyčelních svalů. Vzhledem ke své anatomické blízkosti k sedacího nervu, často způsobuje problémy v této oblasti. Za účelem zmírnění příznaky Piriformisova syndromu, je důležité, aby byli postižení sami aktivní.

Piriformisův syndrom může mít několik příčin. Kvůli anatomické blízkosti svalu k sakroiliakálnímu kloubu mohou problémy v tomto kloubu ovlivnit také piriformis sval a způsobit problémy. Vnější síla (např. Pád) a zranění mohou způsobit zjizvení tkáně a způsobit problémy. Sportovní zranění a svalové napětí také přispívá k rozvoji Piriformisova syndromu. Kvůli blízkosti svalu k sedacího nervu, pacienti již zaznamenali mírné změny ve svalu kvůli bolest když stlačuje sedací nerv.