Nesprávné polohy nohou | Morbus Ledderhose - cvičení

Nesprávné polohy nohou

Jak již bylo zmíněno výše, prsty tvoří mobilní, nefixované připevnění plantární fascie. V důsledku tvorby uzlin a zkrácení šlachy se nyní mohou prsty zakřivit a ohýbat se k chronickému tahu. Výsledkem je a malposition nohou.

Malposice chodidel, které jsou ve většině případů vrozené, lze proto získat také prostřednictvím nemocí, jako je Ledderhoseova choroba. Malpositions nohy obecně jsou jakékoli odchylky od normální polohy nohy. Vyžaduje však poměrně silné vyjádření Ledderhosenovy kontraktury, aby došlo k nesprávnému umístění nohy nebo prstů.

Vzniká problém, že a malposition nohou změní vzor chůze, což může vést k následným stížnostem na klouby a svalové řetězce, stejně jako stres v každodenním životě. Kromě toho se další struktury v noze také přizpůsobují chronické nesprávné poloze, jako je kosti. Obuv vyvíjí na zakřivený tlak kosti (Hallux valgus/tuhý koudel) a dlouhodobě vede k zánětu a bolestivým tlakovým bodům, což má zase vliv na chůzi, a tím i na každodenní stres a kvalitu života.

Další opatření

Mezi další opatření při léčbě Ledderhoseovy choroby patří broušení ledem, jemné masáže, pasivní léčba strečink, šok vlnová terapie, elektroterapie a ultrazvuk aplikace. K uvolnění napětí lze dočasně použít pásky. Ortézy a vložky do bot také uvolňují tlak z plantární fascie a především usnadňují dlouhé procházky. Lékař může také předepsat protizánětlivé léky. Pokud jsou uzliny příliš velké nebo pokud je konzervativní léčba neúspěšná a způsobí přísná omezení chůze a každodenního života, mělo by se zvážit chirurgické odstranění.

Shrnutí

Lederhosenova kontraktura silné šlachy v chodidle je chronické revmatické onemocnění bez známé příčiny. V tkáni se tvoří malé uzlíky, které mohou způsobit nesprávnou polohu chodidla a znemožnění chůze. Nemoc nelze vyléčit, ale existují různá konvenční opatření, která zmírňují příznaky a zabraňují následným stížnostem. V závažných případech se zvažuje chirurgický zákrok za účelem udržení nebo obnovení kvality života v každodenním životě.