Život s terapií

Je jich necelých 60,000 XNUMX dialýza pacientů v Německu. Pro postiženou osobu krev praní znamená obrovskou změnu v běžném každodenním životě, a to jak v soukromí, tak v práci. I když je možné poskytnout léčbu v blízkosti domova a na mnoha místech pozdě v noci a v noci dialýza možnosti umožňují pacientům určitou míru flexibility, život je stále třeba neustále přizpůsobovat terapie, což zabírá velkou část času pacienta.

Naštěstí jsou nyní léčebná zařízení stále častěji po celém světě, takže dialýza pacienti mohou také cestovat. Postižení pacienti musí také přizpůsobit své strava k ledvina onemocnění, které většina vnímá jako další omezení kvality života.

Dietní omezení

Lze konzumovat maximálně jeden litr tekutin denně a draslík- bohaté potraviny, jako je ovoce, čokoláda, a ořechy jsou tabu, protože mohou vyvolat srdeční arytmie. Je důležité pravidelně užívat tablety které váží přebytek fosfát v krev, které jinak způsobují poškození kostí a arterioskleróza. Určitý vitamíny možná bude třeba doplnit.

Nežádoucí účinky a pozdní účinky léčby

Další základní podmínky, jako je hypertenze, dyslipidemie nebo vysoký krevní tlak musí být kontrolován léky. Od výkonu zdravého ledvina nikdy není dosaženo navzdory optimálnímu terapie, pohoda a výkonnost postižených jsou omezené.

Pozdní poškození může zahrnovat vaskulární kalcifikaci, srdce nemoci, poškození kostí a kloubů. Alternativní léčba je ledvina transplantace, která se provádí u téměř 2,000 XNUMX pacientů ročně, ale od té doby není bez vedlejších účinků drogy které potlačují imunitní systém je třeba brát nepřetržitě. Navíc v současné době není k dispozici dostatek ledvin pro dárce.