Podrážděné střevo: Příčiny

Stále není jasné, jak podrážděné střevo syndrom se vyvíjí. Vědci mají podezření, že při onemocnění interaguje snížená intestinální motilita a přecitlivělost gastrointestinálního traktu podrážděné střevo syndrom. V důsledku pomalého svalstva a jeho nedostatku koordinace, jak potravní kaše, tak střevní plyny jsou zpožděny a poté znovu transportovány zrychleným tempem, což může mít za následek příznaky jako pocit tlaku a plnosti, nadýmání a zácpa střídající se s průjem. Co naopak způsobuje tyto příznaky, je nejasné.

Syndrom dráždivého tračníku: způsobuje nejasnosti

Změny ve střevě imunitní systém a nervový přenos v důsledku střevní infekce. Je možné, že zánět spuštěné tímto způsobem vede k nerovnováze střevní flóra (dysbióza). Navíc se zdá, že nervové impulsy z gastrointestinálního traktu jsou nesprávně přenášeny nebo zpracovávány v mozek.

Výraznou vlastností je zvýšená citlivost na bolest v oblasti střeva: Normální nervové podněty, jako je strečink střev je již interpretováno jako bolest - což vysvětluje, proč se podobá křečím bolest břicha nebo se po jídle objeví nepříjemný pocit plnosti. Pravděpodobně jsou přidány další příčiny nebo mohou příznaky zhoršit podrážděné střevo syndrom.

Další možné příčiny syndromu dráždivého tračníku

Další možné příčiny dráždivého tračníku zahrnují nesnášenlivost některých potravin (zejména sacharidyzejména laktóza) a alergie a často spotřeba káva, alkoholnebo cigarety. Stresové faktory a další psychologická břemena, která „zasáhla žaludekZdá se, že neustálý pocit ohromení a neschopnost vyjádřit pocity podporují vývoj syndrom dráždivého tračníku.

Naopak dlouhotrvající syndrom dráždivého tračníku může zase způsobit psychologické stížnosti. Syndrom dráždivého tračníku se vyskytuje častěji v úzkostných poruch or deprese. Často je také zodpovědná za nadměrnou kolonizaci střevními houbami (Candida) - souvislost však dosud nebyla vědecky prokázána.