Omezený pohyb | Bolest s artrózou ramene

Omezený pohyb

S ramenem artróza„Volnost pohybu ramene ve všech směrech se v průběhu nemoci stále více ztrácí. Obzvláště typické pro rameno artróza na začátku narůstají problémy při práci nad hlava nebo během vnější rotace a natahovat se dozadu. Podobný obrázek je patrný u takzvaného kalcifikovaného ramene. Ti, kteří byli zasaženi ramenem artróza začněte se vyhýbat určitým pohybům pomocí bolest který se nastavuje během pohybu, což má za následek další omezení a zrychlené ztuhnutí ramene. Cviky na potlačení ztracené svobody pohybu najdete v článku Mobilizační cvičení.

Ztráta síly při pokročilé artróze

Pokud artróza již pokročila do takové míry, že se zánět rozšířil také do okolní tkáně a artróza je také ovlivněna svalovou a nervovou tkání v důsledku strukturálních změn, může dojít k zjevně znatelné ztrátě síly v postižené paži. Zvláště po nehodě, a otočná manžeta ruptura by měla být také vyloučena. I v případě, že pacient zaujme odlehčovací postoj kvůli těžké bolest a svaly paže a ramen jsou vystaveny stále menšímu stresu, což může vést ke ztrátě síly. Celkově ztráta síly omezuje osoby postižené ramenní artróza ještě více se zhoršuje v jejich každodenním životě a kvalita života.

Bolest při jednoduchých posilovacích cvicích

V rámci terapie pro ramenní artróza, bolest může dojít během fyzioterapie pro ramenní artróza stejně jako během pooperační léčby dokončené operace. Příčiny bolesti, které se objevují hlavně při posilovacích cvicích, mohou být různé: je důležité, aby pacient necvičil nad prahovou hodnotu bolesti a v případě potřeby cvičení zastavil. Pokud bolest přetrvává i po ukončení léčby, měl by lékař příčinu objasnit.

Celkově má ​​smysl dělat dostatečné přestávky mezi jednotlivými posilovacími cvičeními, aby mělo rameno čas na rehabilitaci a nepřetěžovalo ho příliš mnoha podněty. Je důležité, aby posilovací cvičení dohlížel zkušený terapeut a aby byly individuálně přizpůsobeny potřebám pacienta.

  • Nesprávné provedení cvičení,
  • Pohyby v bezvědomí
  • Váhy příliš vysoké
  • Projekt ramenní kloub je stále velmi slabý kvůli dlouhé klidové fázi a musí být nejprve pomalu a postupně přiveden zpět k zátěži.